Zní to jako klišé, ale musíme stále bojovat, říká Jan Víšek

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Ve čtvrtek utrpěli Bílí Tygři prohru v televizním utkání s Pardubicemi, sezona pro ně ale zdaleka nekončí. Naděje budou záviset především na těch nejproduktivnějších hráčích, mezi které patří Jan Víšek. Ten se sice bodově neprosadil už pět zápasů v řadě, přesto zůstává klíčovou částí týmu.

Další domácí zápas a další prohra, tentokrát se ztrátou všech tří bodů. Desetizápasová série utkání bez výher v základní hrací době se zdá být nekonečná, ovšem vše jednou končí. I Jan Víšek v to pevně věří, ačkoli prochází vlastní krizí v posledních pěti střetnutích. "Zní to jako klišé, ale musíme pořád bojovat a zlomit to, uhrát nějaký zápas vůlí," říká Víšek o tom, jak bude vypadat blízká budoucnost tohoto týmu.

Zkušenému útočníkovi, který s Tygry začínal už v jejich prvoligové éře, se ovšem mohlo povést svůj nezdar ukončit už proti Pardubicím. Jedna trefa by sice skóre nevyrovnala, ale mohla by pozitivně ovlivnit vývoj celého večera. V jednatřicáté minutě utkání se při přesilovce po střele Martina Čakajíka ocitl Víšek s pukem uprostřed skrumáže na brankovišti Dušana Salfického, který ztratil přehled. Domácí forvard ovšem trefil pouze tyč, a to tak, že to vypadalo, že kotouč byl za brankovou čárou.

"Chyběly tam centimetry. Měl jsem to na bekhend, prakticky do prázdné branky, ale nešlo to tam."

Na konci utkání se už už liberecké šelmy přibližovaly ke zdramatizování zápasu, konkrétně na rozdíl dvou branek snížil osm minut před koncem Tomáš Filippi. Prakticky ihned poté, co se kouč Filip Pešán rozhodl odvolat brankáře Marka Pince a nahradit ho šestým hráčem do pole, ovšem Východočeši čtvrtým gólem potvrdili své tříbodové vítězství.

Poslední minuty duelu se museli Tygři obejít bez svého kapitána. Petr Nedvěd inkasoval osobní trest do konce utkání. "V závěru nám chyběl, tam bychom zkušeného hráče potřebovali," komentuje situaci Víšek. Svým vyloučením se Nedvěd stal nejtrestanějším hráčem extraligy, momentálně má náskok jedné minuty na plzeňského Ryana Hollwega.

Co ale selhalo proti Pardubicím? Vždyť ty se rovněž trápí. Po odchodu Aleše Hemského, Davida Krejčího a Jakuba Kindla to s nimi mělo jít ještě více z kopce. Možná ovšem není chyba na liberecké straně, vždyť i Litvínov s Východočechy ztroskotal. Bílí Tygři dokázali svého čtvrtečního soupeře přestřílet, opět to ale byla koncovka, která selhala. "Na každý zápas se připravujeme stejně, snažíme se toho soupeře přečíst," popisuje Víšek. "Dnes se nám to nepovedlo," dodává. Snad tedy lépe přečtou karty karlovarské Energie.