Karta hráče

Fotografie není přiložena1 Daniel Král
Antonín Dušek
Antonín Dušek
útočník
Narozen8. 4. 1986
Výška-
Váha-
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Antonín Dušek se narodil 8. dubna 1986 a s hokejem začínal na rybníku v Ledči nad Sázavou, kde ho k hokeji přivedl jeho otec. Poté zamířil do Světlé nad Sázavou, kde prošel těmi úplnými hokejovými začátky. Otec stál i za přechodem talentovaného útočníka do nedalekého Havlíčkova Brodu. Za místní dorost hrál dvě sezóny, přitom ta druhá byla nejúspěšnější, když si na své konto připsal 55 bodů ve 42 zápasech.

V roce 2002 tak následoval velký přesun do Liberce. Přestože o útočníka měla ještě zájem Dukla Jihlava, zvolil Antonín město pod Ještědem, kde i nadále hrál dorosteneckou ligu a nově si zahrál i juniorskou extraligu. Sezóny 2003/2004 a 2004/2005 strávil šikovný útočník už v juniorské extralize a na konci druhého ročníku se mohl radovat z bronzových medailí.

Přestup mezi muže přišel v sezóně 2005/06, kdy si Antonín vyzkoušel prvoligovou scénu v dresu Berouna. Pak ale přišlo zranění klíční kosti. Když už to vypadalo, že je vše vyléčeno, opět přišlo na řadu stejné zranění a ke čtyřem zápasům v první lize a sedmnácti za juniory už další nepřidal. Vinou zranění tak přišel Tonda o šampionát „20“.

Před sezónou 2006/07 dostal šikovný forvard od trenéra Palečka šanci v letní přípravě, a protože nezklamal, zařadil se mezi kandidáty širšího kádru. Poprvé přeskočil extraligové mantinely ve 12. kole na Spartě. S Libercem tehdy dokráčel nejen k vítězství v základní části, ale také k bronzovým medailím. Kromě startů za „A“ – tým Bílých Tygrů měl vyřízeny i nadále střídavé starty do prvoligového Berouna, kde v 38 zápasech nasbíral 8 bodů.

Další ročník 2007/08 už se talentovaný forvard natrvalo usadil v tygří kabině a nastoupil ke slušné porci 50 zápasů, ve kterých si na své konto připsal pět bodů. Střídavě pak vypomáhal ještě prvoligovému Vrchlabí. V následující sezóně si „Tony“, který má svůj hokejový vzor v Alexandru Ovečkinovi, připsal v dresu modrobílých pětadvacet startů v naší nejvyšší domácí soutěži. V průběhu roku ale nastupoval i za prvoligové Benátky, v jejichž dresu se stal nejproduktivnějším hráčem týmu. Na tygří farmě nasbíral pěkných sedmadvacet bodů v devětatřiceti zápasech a stal se tak hlavním strůjcem postupu benátského celku do play-off první ligy.

Po omlazení týmu pro sezónu 2009/10 se Tonda ještě víc zapracoval do mančaftu Bílých Tygrů a v pětatřiceti zápasech O2 extraligy nasbíral osm kanadských bodů a zaznamenal svou nejlepší sezónu mezi mužskou elitou. Činil se hlavně v přípravě branek, když svým spoluhráčům nahrál na šest černých zásahů. S Tygry následně prošel přes předkolo až do semifinále, kde ale zažil bodový půst a Bílí Tygři vypadli s pozdějším mistrem z Pardubic. Příležitostně vypomáhal farmě v Benátkách a svých jedenáct startů přetavil ve čtyři kanadské body.

Trenér Jíří Kalous přesunul v průběhu sezóny 2010/11 Antonína Duška do první formace k Jaroslavu Kudrnovi a Petru Nedvědovi a rodák z Ledče nad Sázavou bodově explodoval. Vedle zkušeného kapitána Nedvěda si připsal sedmadvacet bodů (13+14) a skončil na šesté příčce bodování týmu. V play-off bohužel ale nenavázal na výkony ze základní části a po třech zápasech, ve kterých si nepřipsal proti Slavii ani bod, vypadl ze sestavy.

Další rok měl patřit odchovanec Liberce k tahounům týmu, jenže příliš se mu nedařilo, a tak byl poslán na hostování do kádru Slavie. V sešívaném dresu pookřál a po Novém roce ho už fanoušci opět mohli vidě v tygřím trikotu. Na závěr sezóny se ale musel Antonín opět stěhovat do pražské Slavie, když se stal součástí „trejdu“ za obránce Vladimíra Rotha. Poprvé si tak zkusil skupinu o záchranu a Slavii pomohl čtyřmi body udržet extraligu.

Aktualizace:
JŠ - 2008; PS - 2012


Dotazník:

Přezdívka v kabině

Mirek.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

Čekám.

Sportovní vzor

Tomáš Plíhal.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Steaky.

Oblíbená restaurace

Desperado.

Oblíbený film

Krvavý diamant.

Oblíbená hudba

Green day.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Tenis, fotbal.

Oblíbené auto, motorka

Audi RS 4.

Dovolená snů

U moře.

Koníčky, záliby

Sport, tenis, líný tenis (jsem líný).


Fotogalerie