Karta hráče

Fotografie není přiložena1 Daniel Král
David Kajínek
David Kajínek
obránce
Narozen10. 7. 1988
Výška-
Váha-
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Talentovaný obránce David Kajínek se narodil v červnu roku 1988 a poté co prošel žákovské kategorie, se v závěru sezóny 2002/2003 dočkal i prvního startu za liberecký dorost, jehož dres oblékal ještě další dvě sezóny a celkem nasbíral 84 startů. Už tehdy prokazoval své ofenzivní choutky a smysl pro tvrdou hru. V ročníku 2004/2005 nasbíral 115 trestných minut.

Následující sezónu už nastupoval za libereckou juniorku a často obtížný přechod mezi dorostem a právě juniorským výběrem zvládl bez problému. I proto už další rok patřil mezi stabilní opory týmu a dostal se i do reprezentačního výběru ČR do dvaceti let.

V sezóně 2007/2008 už vedl mladé Tygry jako kapitán a za reprezentační „20“, jejímž už byl stálým členem, stihl dokonce rovných deset utkání. Přesto se snu o účasti na juniorském šampionátu nedočkal. I když byl pozván na všechny přípravné kempy a srazy před turnajem, který se konal v Pardubicích a Liberec na přelomu roku, stal se nakonec posledním vyřazeným hráčem a prvním náhradníkem. Na MS se tak neobjevil.

Alespoň mírnou náplastí mohl být pro beka, jehož vzorem je legendární Chris Chelios, start za A-tým Liberce. Trenér Gregor tehdy vytáhl Davida z juniorky a vzal ho s sebou 30. prosince 2007 na utkání do Litvínova, tehdy devatenáctiletý bek se ale nakonec do utkání nezapojil, a na svůj první start v nejvyšší soutěži si tak musel ještě počkat. V ročníku ale stihl tři zápasy 1.ligy, ve které nastoupil za Vrchlabí.

I když byl již několikrát během sezóny 2008/2009 připraven na střídačce jako sedmý bek, dočkal se ostrého startu v nejvyšší soutěži až pod vedením kouče Pešána, ten ho postavil hned při své premiéře v roli hlavního kouče v 18. Kole na ledě Mladé Boleslavi. Tygři tehdy prohráli 2:1. Kajínek pak stihl ještě dalších devět extraligových duelů, včetně jednoho v předkole play-off. Většinu sezóny ale strávil na farmě v Benátkách, za kterou stihl slušnou porci čtyřiceti duelů.

Další rok se ale David do extraligy nepodíval a působil především na farmě, za kterou odehrál stejnou porci zápasu, jako předchozí sezónu. Mimo to nastoupil také za druholigový Sokolov, kde ve dvou duelech nastřádal dva body (1+1) a zahrál si i play-off.

S očekáváním, co přinese další hokejový ročník, se vrhnul Kajínek do přípravy, ale opět strávil většinu roku na farmě. V dresu Středočechů odehrál devětatřicet duelů. V době, kdy byla ale veliká marodka u áčka Bílých Tygrů, ho trenéři povolali na dva zápasy.

Při omlazování kádru na další sezónu dal Jiří Kalous šanci také talentovanému libereckému odchovanci.

David svou příležitost chytil za pačesy a stal se stabilním členem zadních řad. V extralize tak odehrál svou největší porci zápasů, 23, jenže pak přišla zranění a ročník pro něho skončil. Na tréninku se v souboji srazil s Janem Výtiskem a David Kajínek to odnesl nejen otřesem mozku, po kterém se vzbudil až v nemocnici, ale také zraněným kolenem. Právě kvůli zranění přišel o své druhé play-off. Smůla ale mladého beka neopustila ani po sezóně. V přípravě na další ročník si totiž přetrhl achilovku a čekala ho delší rekonvalescence.

Od sezony 2014/2015 se ale stal stabilním členem libereckého kádru. Naskočil do většiny zápasů a držel si také kladnou účast na ledě. Nezbývá než věřit, že si stejnou pozici udrží také pro následující ročník, mladý bek totiž rozhodně ukázal, že svou příležitost dokáže využít.

Dotazník:

Přezdívka v kabině

Kája.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

Hokejová reprezentace do dvaceti let.

Sportovní vzor

Chris Chelios.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Svíčková, italská kuchyně.

Oblíbená restaurace

Všude, kde dobře vaří.

Oblíbený film

Mám jich hodně, nejraději komedie.

Oblíbená hudba

Rock, pop.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Tenis, fotbal.

Oblíbené auto, motorka

Volvo v50.

Dovolená snů

Kuba, Maledivy.

Koníčky, záliby

Sport, cestování, příroda.


Fotogalerie