Karta hráče

Fotografie není přiložena1 Daniel Král
Jan Jeník
Jan Jeník
útočník
Narozen15. 9. 2000
Výška185 cm
Váha75 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Odchovanec mladoboleslavského hokeje zamířil k Bílým Tygrům před sezónou 2015/2016. Začal v dresu mladšího dorostu. V sedmi zápasech si připsal šestnáct bodů. V této kategorii se objevil pouze v jednom dalším utkání během play-off. Opět se mu podařilo vstřelit gól.

Převážnou většinu zápasů už však odehrál za dorost starší. Průměr více než jednoho bodu na zápas značí, že jeho přesun o kategorii výš nebyl vůbec ukvapeným tahem, ba naopak. Sezónu zde zakončil s osmačtyřiceti zápasy. Připsal si v nich padesát osm bodů a atakoval čelo produktivity celé soutěže.

Jeho výkonů si všimli i v reprezentaci. Za kategorii do šestnácti let si připsal třináct startů. Dokázal třikrát skórovat a na dalších pět branek nahrát.

I v průběhu následujícího ročníku, tedy 2016/2017, potvrzoval Jeník své kvality. V jednadvaceti zápasech za starší dorost získal obdivuhodných osmatřicet bodů. Osmadvacetkrát nastoupil i za tygři juniorku a připsal si dvacet tři bodů.

Opět byl nominován do reprezentace, tentokrát hájil barvy národního týmu do šestnácti let. V devíti duelech si připsal sedm bodů za pět branek a dvě asistence. Svůj raketový vzestup potvrdil v létě během Memoriálu Ivana Hlinky, tedy prestižního turnaje hokejistů do 18 let. Zde se stal nejlepším střelcem celého turnaje a výrazně tak pomohl Česku k celkovému stříbru.

Od nového ročníku nastupoval na farmě, šanci ale dostal také v extraligovém A-týmu a ihned na sebe upozornil svou dravostí a bojovností. Na závěr ročníku 2017/18 si zahrál také na mistrovství světa, kde Česku pomohl čtvrtému místu. Dá se očekávat, že v nové sezoně dostane ještě více prostoru v tygřím A-týmu.

Fotogalerie