Karta hráče

Fotografie není přiložena1 Daniel Král
Marek Trončinský
Marek Trončinský
obránce
Narozen13. 9. 1988
Výška-
Váha-
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Marek Trončinský je odchovanec ústeckého hokeje. Už v dorostu však zažil první hokejové stěhování, když se přesunul do dorostu Litvínova. O rok později však udělal z hlediska své kariéry významnější krok, když přestoupil do Kladna. Většinu sezóny strávil v juniorském týmu, nicméně stihl i extraligovou premiéru v dresu kladenského „A“ týmu (celkově 4 zápasy a dva kanadské body).

V sezóně 2006/2007 ukrojil z extraligového koláče vydatnější porci, šanci totiž dostal v 27 zápasech. Kromě nich nastupoval ještě za juniorku (a získal mistrovský titul) a stihl i jeden zápas v první lize za Mladou Boleslav.

I sezónu 2007/08 strávil Marek mezi juniorkou a áčkem Geusu Okna Kladno. V třiadvaceti zápasech extraligy ale nezaznamenal jeden jediný bod, a tak ještě vypomáhal prvoligové Třebíči. Pak ale přišlo play-off a rodák z Ústí nad Labem pomohl svému týmu přes předkolo až do play-off třemi body. Další rok to opět nebylo v dresu Kladna ono a Marek odehrál většinu sezóny za prvoligovou Třebíč a Beroun.

Sezóna 2009/10 byla pro „Tronču“ zlomová. Šikovný bek dostal v Kladně více prostoru a týmu se odvděčil skvělým výkonem, když si připsal osm kanadských bodů. V závěru pak ještě vypomáhal rodnému Ústí nad Labem, které se snažilo vrátit zpět do extraligy, ale ani dobrý výkon Marka nevynesl Lvům kýžené ovoce.

Další rok se chtěl milovník rychlých aut posunout ve své hokejové kariéře a zvolil jako svého nového chlebodárce Liberec. Ve své první sezóně u Bílých Tygrů předváděl dobré výkony a nastoupil ke všem dvaapadesáti zápasům. Se šelmami nakonec dokráčel ke druhému místu v základní části, ale v play-off ho poslala na předčasnou dovolenou Slavia, která porazila jeho tým těsně 3:4 na zápasy.

Trončinského neopomenuli ani reprezentační trenéři a za výběr reprezentace „18“ a „20“ si v letech 2006 a 2007 připsal 26 utkání.

Petr Schultz, červenec 2011


Dotazník:

Přezdívka v kabině

Tronča, Tronda.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

Čekám.

Sportovní vzor

Tomáš Kaberle.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Italská kuchyně, kuřecí maso.

Oblíbená restaurace

La Fontana v Kladně, v Liberci zatím žádná.

Oblíbený film

Rocky, Kickboxer, Sám doma.

Oblíbená hudba

Všechno.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Golf, fotbal, tenis.

Oblíbené auto, motorka

Rychlá auta.

Dovolená snů

Havaj.

Koníčky, záliby

Sport, rodina, přítelkyně, pes Kevin, kino.


Fotogalerie