Karta hráče

Fotografie není přiložena1 Daniel Král
Radan Lenc
Radan Lenc
útočník
Narozen30. 7. 1991
Výška-
Váha-
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Útočník Radan Lenc začal svou hokejovou kariéru v nedaleké Mladé Boleslavi a prošel všemi mládežnickými kategoriemi Středočechů, v nichž se pravidelně řadil mezi nejčastěji bodující hráče. Svou premiéru mezi dospělými si odbyl v závěru ročníku 2010/11, kdy naskočil do jednoho utkání skupiny o udržení.

Následující rok hrál stále především za juniory a stal se hlavní oporou mužstva, v osmačtyřiceti zápasech si připsal velmi dobrých 65 bodů. V dalších dvou letech už následoval přesun do velkého hokeje. Radan Lenc nejprve sbíral zkušenosti v prvoligových Litoměřicích, několikrát ale dostal příležitost i v jeho mateřském klubu.

Napevno se v kádru Bruslařů usadil v ročníku 2012/13, kdy náš rival působil v nižší soutěži. O sezónu později už se Radan Lenc zařadil mezi opory týmu, v základní části si připsal 32 kanadských bodů a pomohl Středočechům k návratu mezi českou elitu.

V roce 2016 přišel další milník Radanovy kariéry. Mladý útočník byl reprezentačním trenérem Josefem Jandačem povolán do českého národního týmu, za který stihl v rámci evropských soutěží odehrát osm utkání, v nichž vstřelil dvě branky a na jednu nahrál. Po celou uplynulou sezónu už v Mladé Boleslavi nosil na svém dresu „A“ pro alternativního kapitána, do vyřazovacích bojů se ovšem se svým týmem nepodíval.

Pro nadcházející ročník se šestadvacetiletý forvard rozhodl pro odchod do města pod Ještědem, kde hned v první sezoně mohl slavit Prezidentský pohár a zisk stříbrných medailí. Individuálně přitom prožil svoji nejlepší sezonu, když v 52 utkáních základní části posbíral 33 bodů. Hned v další sezóně, v níž Tygři brali další Prezidentský pohár, se navíc šikovnému útočníkovi podařilo své maximum ještě vylepšit, a to na 39 bodů.

Fotogalerie