Karta hráče

Fotografie není přiložena1 Daniel Král
Tomáš Vak
Tomáš Vak
útočník
Narozen11. 5. 1978
Výška-
Váha-
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Útočník Tomáš Vak začínal s hokejem ve čtyřech letech na zimním stadionu v Havlíčkově Brodě. Extraligu si poprvé zahrál za trenéra Říhy v Pardubicích během sezóny 1998/99 a 13 bodů v 35 utkáních dokazovalo, že Vak má pro nejvyšší soutěž rozhodně předpoklady. O to více bylo překvapením, že v následující sezóně za Pardubice příliš zápasů neodehrál a většinu času strávil v prvoligové Jihlavě.

Ani během dalších sezón se comeback do extraligy Vakovi nevydařil (kromě 9 utkání za Pardubice v ročníku 2001/02) a urostlý centr hrál postupně za Ytong Brno, Rosice a Beroun. Druhou velkou šanci dostal Vak v létě roku 2002, kdy jej se svou nabídkou oslovil Vsetín. Na startu ročníku 2002/2003 jej sice na více jak měsíc vyřadilo ze hry onemocnění neštovicemi, ale i tak stačil ve zbytku sezóny nastřílet šestnáct branek a po Jiřím Hudlerovi se stal druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Ve Vsetíně poté tento obdivovatel Otakara Janeckého velmi úspěšně působil další dvě sezóny, až ho v létě 2005 odlákala lukrativní nabídka Energie Karlovy Vary. V lázeňském městě však příliš šancí nedostal a rád tak během října 2005 přesídlil do Českých Budějovic.

Zde se v posledních čtyřech sezónách řadil mezi klíčové hráče týmu. Při své hře za pár dní dvaatřicetiletý útočník velmi dobře uplatňuje fyzické dispozice (187 cm, 107 kg), platný je zejména na buly. V posledních dvou ročnících patřil mezi pětici nejproduktivnějších hráčů Jihočechů. Po letošní sezóně byl trochu překvapivě součástí čistky, kterou vedení Jihočechů provedlo v kabině po vypadnutí v předkole s Libercem.

Tomáš se po příchodu do kádru Bílých Tygrů rychle zapracoval a spolu s Miloslavem Hořavou vytvořil údernou dvojku. Především to fungovalo tak, že Vak pálil a Hořava dorážel jeho bomby. V sezóně tak stačil přihrát na jednadvacet branek a vsítit jedenáct gólu. Nechyběl přitom ani v jednom zápase. V play-off potom přidal dalších pět kanadských bodů (3+2).

Vak oblékl také dres reprezentace ČR a to hned ve dvou sportech. Kromě hokeje se totiž v dresu in-linové reprezentace zúčastnil několika světových šampionátů.

Petr Schultz, aktualizace červenec 2011


Dotazník:

Přezdívka v kabině

Váček.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

Čekám na něj.

Sportovní vzor

Otakar Janecký.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Jím vše.

Oblíbený film

Old School.

Oblíbená hudba

Nemám.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Squash, Fotbal.

Dovolená snů

Francouzská Polynésie.

Koníčky, záliby

Vše, co mě začne bavit.


Fotogalerie