Karta hráče

Fotografie není přiložena1 Matyáš Petříček
Václav Burda
Václav Burda
útočník
Narozen9. 1. 1999
Výška172 cm
Váha78 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Své první hokejové krůčky zažil na ledě pražského klubu Kobra. Jeho talentu si v žákovských letech všimli v Letňanech, kam přestoupil. Během tří ročníků nastupoval střídavě v obou dorosteneckých týmech. Ve 129 utkáních vstřelil 59 gólů a na dalších 54 přihrál. Krátce si odskočil na Zimní olympiádu dětí a mládeže, kde byl tahounem Pražanů. V osmi zápasech si připsal pozoruhodných 14 bodů. Jeho talent v Letňanech ocenili vyhlášením nadaného útočníka nejlepším hráčem mládeže. Prosadil se i do reprezentace. Ve výběru U16 nastoupil do čtrnácti utkání.

Dres klubu z hlavního města oblékal až do konce sezóny 2014/15. Využil nabídky ze severu a stal se hráčem Bílých Tygrů Liberec. Hned během své premiérové sezóny v modrobílém dresu se stal oporou staršího dorostu a vyzkoušel si jaké to je hrát zápasy v juniorské soutěži.

V ročníku 2016/17 sice stále věkově patřil mezi dorostence, většinu sezóny už ovšem odehrál za juniory, za které nasbíral úctyhodných jednadvacet bodů. Následující rok už bude definitivně patřit do nejstarší mládežnické kategorie. Uvidíme, zda se mu bude dařit dál.

Fotogalerie