Karta hráče

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Jakub Žůrek nastupuje za Bílé Tygry už od mala a patří mezi ty, co navštěvují ZŠ U Školy, jež spolupracuje s libereckou organizací. Hraje na postu centra. V roce 2015 se zúčastnil MMČR krajů ročníku 2001. Reprezentoval zde Liberecký kraj, za který si v šesti zápasech připsal jednu asistenci. Týmu ze severu Čech se turnaj ovšem moc nepovedl a ve skupině Z skončil až na předposledním místě.

V sezóně 2015/16 se poprvé objevil v mladším dorostu. Za výběr Milana Plodka odehrál celkem 16 utkání, ve kterých se spíše jen rozkoukával. Na jaře k tomu navíc přidal ještě dva starty v play off. Ve vyřazovacích bojích se však se svými spoluhráči dlouho neohřál. Už v osmifinále podlehli Pirátům z Chomutova.

Ročník mu navíc okořenila další pozvánka do výběru Libereckého kraje. Na Zimní olympiádě dětí a mládeže nakonec Severočeši jen těsně nepostoupili ze skupiny.

V sezóně 2016/17 již patřil mezi základní stavební pilíře defenzivy kádru mladšího dorostu. Pod vedením trenéra Plodka odehrál Žůrek 32 utkání, ve kterých zaznamenal kanadských 10 bodů. Dobrými výkony si vysloužil i pozvánku do týmu staršího dorostu, za který nastoupit jedenáctkrát.