Karta hráče

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Samuel Solenský není velký svým vzrůstem, o jeho hokejové velikosti však nikdo nemůže pochybovat. Do Liberce přišel slovenský útočník jako velmi malý a už ve velmi útlém věku přesvědčoval o svém talentu. V osmé třídě v dresu Tygrů odehrál dokonce 31 zápasů, v nichž nasázel 72 branek a na dalších 47 nahrál.

Jeho výjimečnost se projevovala také v akademických celcích Liberce, ve kterých pokaždé patřil k nejproduktivnějším hráčům. Zahrál si také na dvou světových šampionátech do osmnácti let, kde se gólově prosadil hned pětkrát. Na jednom z oněch turnajů dokonce zastával funkci slovenského kapitána.

Velký posun v kariéře zaznamenal Solenský před sezónou 2016/2017, když z liberecké akademie zamířil do zámoří, kde posílil Johnstown Tomahawks, klub ligy NAHL. Tam však do konce ročníku nevydržel a přesunul se do ještě věhlasnější soutěže USHL k týmu Youngstown Phantoms.