Tygři přehráli Plzeň a připsali si druhou výhru v řadě

Liberec – Útočně laděné střetnutí zlomil konec druhé třetiny, kdy liberečtí hokejisté během několika minut otočili stav zápasu z 1:2 na 3:2. Indiáni se poté v závěrečném dějství snažili o vyrovnání, jenže Tygři se zodpovědnou hrou už o tři body připravit nenechali. Svěřenci Patrika Augusty nakonec zvítězili 4:2 a po velmi povedeném výkonu navázali na úterní výhru v Pardubicích.

26. kolo, pátek 26. listopadu 2021
4:2
(1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Filippi (Gríger, Ordoš), 39. J. Vlach (P. Jelínek), 40. Gríger (Klepiš), 48. Filippi (Ordoš, Gríger) – 2. Budík, 36. M. Lang (F. Přikryl, Schleiss). Rozhodčí: Pešina, Micka – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, J. Šedivý – Ordoš, Filippi (A), Gríger – A. Najman, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Jiruš – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka.

HC Škoda Plzeň

Miroslav Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (C), Kremláček, Jiříček, Kvasnička, Budík, V. Lang, Hamšík – Dzierkals, Kodýtek (A), Schleiss – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, Mertl, Kantner – Adamec, F. Přikryl.

Utkání začalo aktivním hokejem z obou stran a už ve druhé minutě se poprvé rozsvítilo červené světlo. Vojtěch Budík objel libereckou bránu a chtěl přihrát svému spoluhráči, jenže jeho pas si do vlastní brány nešťastně srazil Jan Štibingr. Liberečtí se ovšem kuriózní trefou Plzně nenechali zaskočit a o několik chvil později vyrovnali. Z nepřehledné situace před bránou se kotouč nakonec odrazil k číhajícímu Tomáši Filippi, jenž ho bekhendem dorazil do sítě! Diváci se i nadále rozhodně nenudili, žádná šance už ale branku nepřinesla, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

I ve druhém dějství se hra přelévala ze strany na stranu a jako první znovu vytěžila gól Škodovka. Ač faulovaný, přihrál Filip Přikryl zpoza brány mezi kruhy Martinu Langovi a ten vrátil svému týmu vedení. Tygři ale znovu nečekali s odpovědí dlouho. Dělovka Petra Jelínka se od zadního mantinelu odrazila k Jaroslavu Vlachovi, jenž z úhlu propasíroval puk do sítě. Rozhodčí se ještě museli kvůli posunuté bráně poradit s videem, nakonec ovšem branku uznali. „Ve chvíli, kdy jsem vystřelil, byla brána ještě na svém místě, takže jsem věřil, že bude gól platit,“ popisoval vyrovnávací trefu Jaroslav Vlach.

Dávid Gríger o utkání

„V Pardubicích jsme si hodně ubližovali přesilovkami. Tentokrát jsme ale byli disciplinovaní a navíc jsme znovu zblokovali spoustu střel. A když už to prošlo, tak nás Petr Kváča podržel. Chtěli jsme navázat na výhru proti Dynamu, jsme rádi, že se nám to povedlo.“

Už to vypadalo, že i po prostředním dějství se obě mužstva rozejdou za nerozhodného skóre, sedmnáct vteřin před druhou sirénou ovšem Jakub Klepiš parádní zadovkou z rohu našel před bránou volného Dávida Grígera, který kličkou do bekhendu překonal Miroslava Svobodu a zvýšil na 3:2!

V závěrečné části tak museli indiáni dotahovat, Severočeši však zodpovědně bránili a nepouštěli je do vyložených příležitostí. Ve 47. minutě se navíc před plzeňskou svatyní strhla další tlačenice a znovu z ní vyšel jako vítěz Tomáš Filippi, který poslal kotouč za dezorientovaného Svobodu. Západočeši se i tak nevzdali, jenže šelmy už si vítězství pohlídaly.

Jan Ordoš cloní před bránou

„Všichni hráči podali velmi dobrý výkon. Na začátku jsme byli trochu zaražení po tom nešťastném gólu, následně jsme se ale nadechli a vytvořili si nějaké šance. Povedlo se nám zápas otočit a ve třetí třetině jsme rovněž hráli velmi dobře. Gratulace do kabiny, je to pro nás velmi důležité vítězství.“

Miloš Říha
„I když jsme do utkání dobře vstoupili a dostali domácí do problémů, tak naše hra v prvních deseti minutách nebyla úplně optimální. Liberec tak zaslouženě vyrovnal. Poté jsme ale hru změnili a byli jsme trochu lepší, měli jsme i nějaké šance. Druhá část byla ovšem špatná, po vstřeleném gólu na 2:1 jsme udělali spoustu individuálních chyb. Góly, které zápas otočily, jsme si v podstatě dali sami. Doufám, že se příště vzpamatujeme a začneme zase pracovat jako tým.“