Skvěle! Tygři otočili vyhrocené střetnutí s Hradcem Králové

Liberec – Vyrovnaný a vypjatý duel přinesl gól až ve druhém dějství, kdy se prosadili hosté. Svěřenci Patrika Augusty skvělým výkonem ve třetí části ale otočili vývoj zápasu a připsali si velmi důležité tři body proti druhému celku tabulky. Svou první extraligovou trefu v utkání zaznamenal Jan Štibingr.

31. kolo, středa 08. prosince 2021
2:1
(0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 51. Ordoš (M. Rosandić, Klepiš), 53. Štibingr – 38. Kevin Klíma (Jergl). Rozhodčí: Kika, Vrba – Ganger, Klouček. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, J. Šedivý – Ordoš, Filippi (A), Gríger – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – J. Šír, A. Najman, Faško-Rudáš – Rychlovský.

Mountfield HK

Kiviaho (Š. Lukeš) – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík (A), Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák (C), Lev (A), Orsava – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Oksanen, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pilař, Koukal, Miškář.

Do zápasu vstoupili lépe liberečtí hokejisté, jenže z vysoké aktivity vytěžil větší šanci pouze Michal Birner, který po Klepišově nahrávce netrefil odkrytou klec. Hradečtí se dostali do tempa až díky přesilovým hrám v druhé polovině prvního dějství, do největší příležitosti se ale dostali při rovnovážném stavu hráčů. Po chybné rozehrávce Mislava Rosandiče se sám mezi kruhy ocitl Petr Koukal, jehož vychytal Petr Kváča.

Druhá část tak začínala za bezbrankového stavu a přinesla spíše úpornou bitvu v oblasti mantinelů než pohledný hokej. Jediným zajímavým momentem tak na dlouhou dobu zůstala tyčka Tomáše Filippi z 23. minuty. Až chvíli před druhou sirénou se poprvé pohnulo skóre. Aleš Jergl nabil při přečíslení dva na jednoho Kevinu Klímovi a ten překonal marně se přesouvajícího brankáře Liberce. Hned na to mohl při podobné situaci odpovědět Dávid Gríger, jenže mířil pouze do brankové konstrukce.

Jan Ordoš o zápase

„Podle mě jsme hráli celé utkání dobře. První dvě třetiny nám to tam bohužel nepadalo. Šli jsme si ale za tím celý zápas a naštěstí ho otočili. Podle mě jsme vyhráli zaslouženě.“

Ve třetí třetině už byl zase Tygrů plný led, i přes obrovský tlak ovšem Henri Kiviaho dlouho odolával. Přesně devět minut před koncem ale nakonec kapituloval. Mislav Rosandič po pohledné otočce kolem protihráče poslal kotouč do brankoviště, kde jej do sítě následně usměrnil Jan Ordoš. Vzápětí uběhlo pouze devadesát dva vteřin a Liberečtí slavili znovu! Jan Štibingr si na modré čáře pečlivě nachystal puk a chytře schovanou ranou zaznamenal svou první trefu v extralize. „Byl to krásný pocit, moc jsem si to užil. Musím ale zůstat skromný,“ říkal Štibingr o premiérovém gólu.

Severočeši poté ve velmi vypjatém závěru, kdy se na hřišti strhlo i několik potyček, čelili více jak tři minuty trvající power-play hostů. Tři body už si ale vzít nenechali. Bílí Tygři otočili zápas dvěma góly ve třetí třetině a vkročili do druhé poloviny základní části pravou nohou.

Mislav Rosandič pálí

„Celé utkání jsme odehráli dobře. Můj pocit je, že jsme si zasloužili vyhrát. Z mužstva jsem od začátku cítil, že je dobře srovnané. Tým si šel za výhrou. I přes všechny emoce, které zápas nabídl, jsme to zvládli a hráčům patří gratulace.“

Ladislav Čihák
„Liberec byl celé utkání lepší. Cvičil nás v pohybu, soubojích. Hra s pukem byla v našem podání velice špatná. Zápas se nám v ničem vůbec nepovedl. “