Tygři v zápase plném zvratů podlehli Motoru

České Budějovice/Liberec - V předposledním kole základní části zavítali Tygři na led českobudějovického Motoru. Utkání nabídlo velmi napínavou podívanou, Tygři dvakrát vedli, ani jednou ale svůj náskok neudrželi. V závěru pak domácím tři body vystřelil Jiří Ondráček. Je tedy jasné, že svěřenci trenéra Patrika Augusty míří do předkola.

59. kolo, neděle 06. března 2022
5:3
(1:0, 0:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 11. Piskáček (J. Ondráček, Abdul), 46. Valský, 55. Pech (Percy, Piskáček), 59. J. Ondráček (Pech, Vráblík), 59. Vondrka – 31. Faško-Rudáš (Birner, L. Šmíd), 35. J. Vlach (P. Jelínek), 51. A. Najman (Birner, Faško-Rudáš). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:3, navíc Novotný 5 min. trest (bitka), Klapka 5 min. os. trest + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6318. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3

Banes Motor Č. Budějovice

Hrachovina (Strmeň) – Štencel, Vráblík, Percy, Piskáček (A), Bindulis, Bučko, Šenkeřík – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – Abdul, Pech (A), J. Ondráček – Vondrka, Koláček, Gulaš (C) – D. Voženílek, J. Novotný, Valský.

Pavelka (Kváča) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Rosandić, Melancon, Derner, M. Ivan, Aubrecht – Birner (A), A. Najman, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, Jelínek (C), Rychlovský – Čederle, J. Šír, Klapka.

Do utkání vstoupili o něco aktivněji hosté, kteří si hned v úvodu vypracovali několik zajímavých šancí. V té největší byl po rychlém protiútoku Jiří Ondráček, Jaroslav Pavelka se ale proti němu stihl přesunout. V 11. minutě už však liberecký gólman inkasoval. Ondráček krásnou přihrávkou našel Jana Piskáčka, který střelou z první otevřel skóre - 1:0.

Vstup do druhé části hry se lépe povedl Tygrům, kteří dostali k dispozici hned dvě přesilovky. Ty sice nevyužili, po jejich konci ale přece jen vyrovnali. Michal Birner chytrou žabičkou přihrál Martinu Faško-Rudášovi, jenž se štěstím protečoval kotouč až za Hrachovinova záda - 1:1. Zanedlouho bylo navíc pro Liberec ještě veseleji. Ve vlastním oslabení se kotouče zmocnil Jaroslav Vlach, který tvrdou ránou zpoza kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2!

Už po necelých šesti minutách třetí třetiny bylo ale vyrovnáno. Krásnou individuální akci předvedl Jakub Valský, který hezkým blafákem nedal Pavelkovi žádnou šanci - 2:2. Zanedlouho šli ovšem Tygři opět do vedení. Michal Birner předal kotouč Adamu Najmanovi, který z pravé strany prostřelil Hrachovinu - 2:3. Jenže ani tentokrát Liberečtí náskok neudrželi. Lukáš Pech využil nabídnutého prostoru a z levé strany poslal kotouč přímo k vzdálenější tyči - 3:3.

Vzápětí si obrovskou šanci vypracoval Milan Gulaš, Pavelka proti němu však předvedl parádní zákrok. V 59. minutě už se ale Českobudějovičtí mohli radovat. Po střele Romana Vráblíka se před libereckou brankou vytvořila nepřehledná skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval Jiří Ondráček, který dotlačil kotouč až do sítě - 4:3. Severočeši to ještě zkusili v šesti, jenže kýžený gól jim to nepřineslo. Na konečných 5:3 naopak do prázdné branky upravil Michal Vondrka.

Ladislav Šmíd si kryje kotouč. FOTO: Motor České Budějovice