Neporazitelnost juniorů trvá dál, Kladnu nasázeli deset branek

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Junioři Bílých Tygrů potvrdili skvělou formu na startu sezóny i proti kladenským Rytířům, které od úvodní minuty přehrávali a nakonec je počastovali hned deseti vstřelenými góly. Pro svěřence Richarda Loba šlo už o sedmou výhru v řadě.

8. kolo, pátek 01. října 2021

Branky a nahrávky: 2. Gajda (Pavlík, Cikhart), 8. Jansa (Hampl, Jiruš), 14. Jiruš (Zajíček, Nezbeda), 25. Měchura (Jiruš, Patzelt), 26. Duschka (Patzelt, Gajda), 31. Jansa (Cikhart), 32. Jiruš (Nezbeda), 48. Nezbeda (Kollert, Duschka), 50. Plos (Leden), 55. Zajíček (Nezbeda) – 33. Perný (Šíma), 34. Kočka (Šimek, Staněk), 42. Kouba (Sýkora, Robovský). Rozhodčí: Zavřel – Hynek, Kettner. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 50:25. Průběh utkání: 7:0, 7:3, 10:3.

Král – Kollert, Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Patzelt – Nezbeda (C), Cikhart, Jansa, Pavlík, Jiruš, Měchura, Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda

Rytíři Kladno

Gabriška – Strnad, Robovský, Staněk, Perný, Koštoval, Funk (C), Sýkora, Kohlíček – Hurta, Kočka, Šimek, Šíma, Hrabík, Kouba, Vimmer, Hvězda, Kleveta

Liberečtí vstoupili do zápasu pravou nohou, když se už po minutě a půl hry prosadil Petr Gajda. Rychlá branka Tygrům viditelně rozvázala ruce a během pár minut už to bylo 3:0. Nejprve zužitkoval početní výhodu Filip Jansa a krátce nato se zblízka prosadil Vojtěch Jiruš.

Ve druhé části šelmy pokračovaly v kanonádě. Prosadil se nejlepší střelec juniorské extraligy Adam Měchura a nenápadným nahozením uspěl také obránce Vojtěch Duschka. Když potom Filip Jansa a Vojtěch Jiruš svými druhými trefami v zápase vyhnali z brány kladenského startéra Gabrišku, svítilo na světelné tabuli skóre 7:0.

Rytíři se však nevzdali a naopak začali sympaticky pracovat na zmírnění hrozivého výsledku. Ještě ve druhé části překonali Krále Dominik Perný a David Kočka, hned zkraje třetí periody potom na rozdíl čtyř gólů snížil Ondřej Kouba.

Navzdory slabší pasáži však Severočeši i nadále byli pány situace, což zdokumentovali dalšími třemi brankami do kladenské sítě. Kapitán Lukáš Nezbeda ji rozvlnil pohotovou dorážkou Kollertovi rány od modré, Lukáš Plos zase trefou do prázdné brány zužitkoval luxusní přihrávku Ledna. Závěrečnou gólovou tečku napsal za utkáním Jakub Zajíček .

Richard Lobo
„Z naší strany to bylo povedené utkání. Proměnili jsme šance, které jsme měli. Je dobré, že se nám o góly stará každý zápas někdo jiný. V tom je síla našeho týmu. Jsme rádi za body a doufáme, že na to navážeme proti Spartě.“

Libor Procházka
„Kdo to viděl, tak asi se mnou bude souhlasit v tom, že jsme od začátku neměli šanci. Měli jsme takové chvilkové momenty, ale kvalita Liberce byla jinde. Dneska se tu asi bodovat nedalo.“

8. kolo, pátek 01. října 2021

Rytíři Kladno