Kategorie U20 doma poprvé padla, těsně nestačila na Spartu

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec - Junioři v sezoně 2021/2022 poprvé prohráli. Pod Ještědem si jejich první letošní skalp připsali sparťané v poměru 5:3, přičemž poslední gól dávali až v závěru do prázdné branky. Pražané tak Liberci utnuli sedmizápasovou šňůru výher a dotáhli se na něj v tabulce.

9. kolo, sobota 02. října 2021
3:5
(1:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Gajda (Zajíček, Měchura), 39. Měchura (Plos, Rybář), 47. Putz (Plos) – 12. Zembol, 27. Bareš (Kubánek), 29. Zembol (Theimer, Chvátal), 54. Krupička (Hauser, Chvátal), 60. Theimer (Zembol). Rozhodčí: Zavřel – Kajínek, Janíček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5.

Vopravil (Krátký) – Kollert, Duschka, Rybář, Kovář, Hladík, Patzelt – Nezbeda (C), Cikhart, Pavlík, Kříž, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Putz

HC Sparta Praha

Hrabal (Krbeček) – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč (C), Chvátal – Kubánek, Hauser, Krupička, Slavíček, Bareš, Fábry, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol

Úvodní třetina se nesla ve vyrovnaném duchu plném šancí, přesto měli – alespoň ze začátku – o trochu více ze hry Tygři. Do vedení šli ale i tak hosté, a to po úspěšném zakončení samostatného úniku Jakuba Zembola při vlastním oslabení. Ani ne minutu nato srovnával Petr Gajda.

Ve druhé periodě nicméně Sparta odskočila po dvou slepených gólech. Nejprve se individuálně blýskl Maxim Kubánek, jehož parádní nahrávku před branku po průniku na pravé straně doklepl Albert Bareš. Nedlouho poté zvyšoval už na 1:3 svým druhým gólem v zápasu Jakub Zembol. Těsně před koncem ale snížil na nejmenší možný rozdíl Adam Měchura.

A ve třetí periodě bylo rychle dokonce srovnáno! Souvislý tlak totiž dokázal využít David Putz. Jenže v 54. minutě přišel osudový zásah Pražanů z hole Jana Krupičky, na který šelmy zareagovat už nezvládly. Naopak v úplném závěru pečetil svou výhru ranou do prázdné ještě sparťanský Oto Theimer.

Tygři tak pod Ještědem skončili poprvé zcela bez bodů a propadli se tabulkou na čtvrté místo.

Richard Lobo
„Nevyšla nám druhá třetina, ve které soupeř odskočil o dva góly. Pak jsme se sice dotáhli, ale už nám v závěru trochu chyběly síly. Šance jsme ale i tak měli. Těžký zápas, končí jím pro nás vítězná série. Teď nás ale čeká pauza, takže se pořádně připravíme a začneme znovu. “

Tobiáš Slavíček
„Bylo to velice těžké a vyrovnané utkání se spoustou šancí na obou stranách. Myslím, že všichni viděli opravdu výborný hokej. My jsme rádi, že jsme zápas urvali a vyhráli. Po přestávce nás ale čekají další těžká utkání – máme Hradec, Pardubice, Plzeň nebo Vary, takže se musíme připravit na to, že už to bude jenom náročnější.“