U20 zvládla nervydrásající závěr a z Litvínova veze tři body

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec/Litvínov – Tygří junioři po prohře s Hradcem Králové znovu zabrali a Vervu porazili 4:2. O výhru se nicméně museli strachovat do poslední vteřiny, jelikož poslední branka byla Liberci připsána pouhých deset sekund před koncem.

14. kolo, pátek 29. října 2021

Branky a nahrávky: 25. Skuhrovec (Vopat, Slavík), 51. Fišer (Dej) – 11. Zajíček (Hampl, Nezbeda), 13. Nezbeda (Zajíček), 29. Pavlík (Gajda), 60. Nezbeda. Rozhodčí: Kamil Hlinka – Rudolf Tichý, Adam Kurtin. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

HC VERVA Litvínov

Klika (Čermák) – Baláž, Hocelík, Hák, Kroupa, Werner, Kuchař, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík (C), Beran, Vopat, Limanovský (A), Dej, Fišer, Skuhrovec, Slavík (A)

Vopravil (Krátký) – Kollert, Duschka, Starý, Kovář, Hampl, Hladík, Culek – Nezbeda (C), Pavlík (A), Kříž, Hois, Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Huňor

Skvělý vstup do severočeského derby zaznamenali hostující Bílí Tygři. Ti totiž nejprve, přibližně v polovině první třetiny, ujeli do přečíslení tří proti dvěma, aby z následné dorážky mohl otevřít skóre Jakub Zajíček. A ani ne dvě minuty nato bylo ještě veseleji, nebot’ na 0:2 zvýšil Lukáš Nezbeda.

Chemici se nicméně rozhodně nevzdávali a na začátku druhé periody zvládli vstřelit kontaktní branku, když David Skuhrovec pohotovou střelou zakončil rychlou kombinaci svého celku. Jenže o chvíli později liberecký Šimon Pavlík vrátil Liberci dvougólový náskok zpět – 1:3.

Ale závěrečná dvacetiminutovka nabídla veliké drama! V čase 50:56 totiž litvínovský Jaroslav Fišer povedeným bekhendovým blafákem v samostatném úniku dotáhl Vervu zpět na dostřel. I přes velikou snahu ovšem domácí vyrovnat nezvládli, a šelmy si tak z Litvínova odvezli plný bodový zisk! Poslední, technický gól utkání z úplného konce byl ještě připsán Lukáši Nezbedovi.

FOTO: Jan Běhounek

Richard Lobo
„Velice těžké utkání, hodně si vážíme, že jsme ho zvládli. Domácí hráli velice slušně, ale my jsme si s tím dokázali poradit, jsou to pro nás hodně důležité body. “

Martin Tvrzník
„Nemáme ani bod. Určitě jsme chtěli bodovat, ale utekl nám začátek utkání a dostali jsme se do situace, že jsme prohrávali 0:2, což jsme nechtěli. Od druhé třetiny jsme to zvedli, hráli jsme, ale vždycky jsme jen dotahovali. Soupeři gratulujeme k bodům. Musíme pracovat pořád dokola, je to furt stejné. Musíme zapracovat na koncovce, na důrazu do branky. Šancí jsme měli dost na to, abychom ten zápas zvládli lépe.“

14. kolo, pátek 29. října 2021

HC VERVA Litvínov