Junioři rozstříleli Olomouc a vyhráli už deváté utkání v řadě

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Junioři vyzvali na domácím ledě Olomouc. Celé utkání Tygři dominovali a předvedli výborný výkon. To bylo vidět i na výsledku. Liberec rozstřílel soupeře 8:2 a připisuje si tak už deváté vítězství v řadě!

21. kolo, středa 15. prosince 2021
8:2
(3:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Pavlík (Hois, Leden), 4. Zajíček (Nezbeda), 5. Leden (Hladík), 28. Zajíček (Nezbeda), 31. Jansa (Jenčovský, Pavlík), 35. Hampl (Zajíček, Nezbeda), 47. Pavlík (Leden), 53. Jenčovský (Zajíček) – 20. Handl, 48. Ministr (Mácha) . Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Kajínek, Juránek. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 56. Střely na branku: 43:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2, 8:2.

Krátký (Macourek) – Hampl, Kollert, Starý, Kovář, Hladík, Patzelt – Leden, Nezbeda (C), Jansa F., Pavlík, Vyhlídko, Jansa S., Měchura (A), Jenčovský, Hois, Zajíek

HC Olomouc

Kmec (Kubík) – Kočí, Rajzlík, Drábek, Přecechtěl, Stratil, Poledna – Tichý, Ministr, Tomajko (C), Havel, Zapletal, Fasner, Matašovský, Handl (A), Mácha (A), Tarnoczy, Ruda

První třetina patřila jednoznačně Tygrům. Nejprve po střele Hoise dorážel Šimon Pavlík. Zpoza branky Nezbeda nahrál Jakubu Zajíčkovi, který zasunul kotouč přesně mezi betony. Hladík pak vystřelil od modré čáry, puk se ale odrazil a do sítě pak doklepl kotouč Matěj Leden. O poslední gól třetiny se ale postarali hosté, když se Tobiáš Handl rozjel sám proti brankáři Krátkému.

I v druhé dvacetiminutovce se Liberci dařilo více. Nahrávka Nezbedy přišla přímo na čepel Jakubu Zajíčkovi, který pak doťuknul puk do odkryté klece. Filip Jansa se dostal do samostatného úniku, při kterém trefil mezeru mezi gólmanovými betony. Zajíčkova střela neprošla so sítě, ale odrazila se na Nezbedu, který přihrál Janu Hamplovi a ten poté vystřelil do prázdné brány.

Bílí Tygři v sedmé minutě poslední části opět úřadovali. Po střele Ledna, která se odrazila mezi kruhy, skóroval Šimon Pavlík. Olomouc náskok Liberce ale snížila, když se hned po vhazování trefil Daniel Ministr. Naposledy stav upravil Mikuláš Jenčovský, který dorážel Zajíčkovu odraženou střelu.

„Myslím, že z naší strany to bylo dobře odehrané utkání. Povedl se nám začátek, kdy jsem soupeři rychle odskočili. Protahuje se tím vítězná série a to je pro nás zodpovědnost pokračovat tak i v dalších zápasech.“