Junioři udrželi hubený náskok a doma přetlačili Kometu

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Tygří junioři na domácí půdě přetlačili brněnskou Kometu 3:1. Krušné chvilky v brance domácích prožíval Daniel Král, který se ve svém působišti rozhodně nenudil. Jednobrankový náskok svého týmu však fantastickými zákroky úspěšně udržel. V poslední vteřině zápasu pojistil tříbodové vítězství svého týmu gólem do prázdné klece Jakub Zajíček.

37. kolo, čtvrtek 10. února 2022
3:1
(2:0, 0:1, 1:0 )

Průběh utkání: . Branky a nahrávky: 14. Jenčovský (Leden, Cikhart), 15. Měchura (Zajíček, Nezbeda), 60. Zajíček (Král) – 28. Bartes (Holemý, J.Sedláček). Rozhodčí: Čáp, Červenka – Svobodová, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Král (Vopravil) – Hampl, Kollert, Starý, Kovář, Hladík, Dvořák (A) – Leden, Nezbeda (C), Cikhart, Jansa, Pavlík, Kříž, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

HC Kometa Brno

Schnattinger (Petržílka) – Řehák, Fajmon, Holemý (A), Ulbricht, J. Sedláček (C), Svoboda, Němec – Horký, Bartes (A), Hrnčíř, I. Sedláček, Pigl, Otava, Boltvan, Nesvadba, Harmim.

V prvním dějství Tygři dlouho neúspěšně ostřelovali maskovaného muže Komety. Brankář Schnattinger úspěšně likvidoval všechny střelce i s přispěním brankové konstrukce až do 14. minuty, kdy vstřelili domácí první branku. První gól Severočechů začal u Cikharta, který vybojoval puk v rohu. Kotouč se následně dostal k Lednovi, jenž úspěšně našel před brankou osamoceného Mikuláše Jenčovského. Ten si rozhýbal brněnského brankáře a vyslal puk mezi betony - 1:0.

O necelou minutu později navýšil vedení domácího celku Adam Měchura. Brankář hostí nejprve vyrazil pokus Jakuba Zajíčka před sebe, Měchura však prokázal své kvality, trefil puk ve vzduchu a poslal jej za brankovou čáru - 2:0.

Hned na úvod prostřední periody se Kometa uvedla obrovskou šancí, když zblízka minul Ivo Sedláček horní růžek branky Daniela Krále. Aktivita hostujícího mužstva byla odměněna ve 28. minutě. Po vyhraném buly vystřelil od modré čáry Jan Holemý a jeho střelu před brankářem úspěšně usměrnil Sebastian Bartes - 2:1. Oproti první třetině byli i nadále velmi aktivní Brněnští, kteří na gólmana Tygrů posílali jednu gólovou střelu za druhou, Daniel Král však všechny jejich pokusy skvěle zlikvidoval.

Trenér Richard Lobo o důvodech tlaku Komety ve druhé třetině

„Nezodpovědně jsme podcenili situaci. Mysleli jsme si, že utkání dohrajeme v klidu, ale nabádali jsme kluky, aby nepolevovali. Je to pro nás ale dobré poučení. Kometa našeho zaváhání naštěstí nevyužila a Daniel Král v brance nás podržel. Jsme rádi, že jsme naši hru ve třetí třetině zlepšili.“

Brankář domácích držel těsný náskok svého týmu i ve třetí třetině. Na počátku poslední části puk ze souboje za bránou zničehonic vyjel přímo do slotu, kde stál osamocený Ivo Sedláček. Daniel Král ovšem vytáhl parádní zákrok ramenem a odmítnul tak brněnského forvarda. O několik minut později zneškodnil i pokus Viktora Nesvadby, jenž se snažil o dorážku. V závěru utkání zkusili brněnští hokejisté dorovnat skóre při hře bez brankáře, situaci si však ztížili vlastním vyloučením. Vteřinu před poslední sirénou pojistil gólem do prázdné brány vítězství domácích Jakub Zajíček - 3:1.

„Abych byl upřímný, z naší strany jsme neodehráli dobré utkání. Naše hra nevypadala tak, jak bychom si představovali. Po dlouhé době jsme se sešli ve větším počtu a tým si nejspíš ještě potřebuje sednout. Musíme hrát zodpovědně a nechat na ledě to nejlepší, co v nás je. Jsme rádi za tři body, ale příště budeme stoprocentně lepší.“