Tygři udělili Ocelářům lekci z produktivity a připisují si tři body!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Třinec/Liberec – Oceláři měli v dohrávce 39. kola více šancí a na střely vyhráli 44:19. V koncovce byli však efektivnější Severočeši, kteří si tak připsali velmi cenné vítězství 4:2. Podruhé v řadě se v zápase prosadili útočníci Marek Zachar a Jan Ordoš. Sérii pěti venkovních duelů zakončí Liberec v úterý na ledě Pardubic.

39. kolo, neděle 20. února 2022

Branky a nahrávky: 13. O. Kovařčík (M. Doudera), 59. M. Kovařčík (A. Nestrašil, Kundrátek) – 4. Ordoš (Derner, M. Zachar), 9. Rychlovský (Melancon, L. Šmíd), 58. Birner (L. Šmíd), 60. M. Zachar. Rozhodčí: Hradil, T. Veselý – L. Kajínek, Axman. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3158. Střely na branku: 44:19. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Oceláři Třinec

Marek Mazanec (Kacetl) – M. Adámek, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Teper, Zahradníček, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Hrehorčák – Svačina, A. Nestrašil, Kofroň – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký (A), Komorski, Bakoš.

J. Pavelka (Kváča) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Ivan, Melancon, Derner, Aubrecht, J. Šedivý – Birner (A), Filippi, Klepiš – Ordoš, Gríger, M. Zachar – A. Najman, P. Jelínek (C), Rychlovský – Faško-Rudáš, J. Šír, Klapka.

Liberečtí vstoupili do zápasu velmi dobře a už ve čtvrté minutě se radovali z prvního gólu! Lukáš Derner vyslal na steč Jana Ordoše, který se podél levého mantinelu prosmýkl až před Marka Mazance a překonal ho ranou ke vzdálenější tyči. A o chvíli později bylo ještě lépe! Jakub Rychlovský vjel do útočného pásma a schovanou střelou zpoza obránce prostřelil domácího brankáře podruhé.

Vzápětí se Tygři radovali dokonce ze třetí branky, jenže tu rozhodčí neuznali kvůli postavení hráče v brankovišti. Kouč Patrik Augusta následně neuspěl s trenérskou výzvou a šelmy tak inkasovaly trest za zdržování hry. Už to vypadalo, že oslabení zvládnou, na jeho samotném konci ale Jaroslav Pavelka neudržel dělovku Milana Doudery a Ondřej Kovařčík dorazil kotouč do sítě.

Ve druhém dějství se Oceláři vrhli za vyrovnáním a několikrát byli opravdu blízko. Petru Vránovi však v ideální pozici nesedla střela a úspěšný nebyl ani Michal Kovařčík. Tygři hrozili především z rychlých protiútoků, jenže ani oni nebyli při dobývání Mazancovy svatyně úspěšní. Nejblíže k brance byl Martin Faško-Rudáš, své dva samostatné úniky ovšem neproměnil.

Závěrečné dějství se neslo ve znamení třineckého tlaku, Jaroslav Pavelka ovšem odolával. Až v 58. minutě dostali svěřenci Patrika Augusty k dispozici přesilovku, kterou už po deseti vteřinách proměnil dělovkou od modré Michal Birner. Domácí ale ještě stihli zadělat na drama, když se z předbrankového prostoru prosadil Michal Kovařčík. Následná power-play však přinesla pouze gól Marka Zachara, jenž zamířil do opuštěné klece a pojistil liberecké vítězství.

FOTO: Marian Ježowicz

Patrik Augusta
„Nám se povedl vstup do utkání, což je v zápase s Třincem vždy důležité. Musím pochválit hráče. Od gólmana až po posledního hráče to byla parta válečníků. Vítězství jsme uválčili velice dobrým, zodpovědným a poctivým výkonem. Když takhle pracujete, tak pak máte to štěstí a odrazy jdou vaším směrem. Za mě gratulace do kabiny, už si ani nepamatuju, kdy jsme naposledy z Třince vezli body.“

Marek Zadina
„Měli jsme špatný vstup do utkání. Dostali jsme se do díry 0:2, tým to pak stojí spoustu sil, aby se zápasem něco udělal. Nějakou převahu jsme měli, trápíme se ale v koncovce. Bylo tam spoustu šancí a střel, v předbrankovém prostoru jsme ale stále málo důrazní. Klukům to pořád říkáme, musíme tam víc chodit. Když nedáme hezké branky, tak si musíme pomoci těmi špinavými. Teď nám to nelepí, nedáváme víc branek. Od toho se musíme odrazit a chodit si pro góly, aby se to otočilo. Své šance neproměňujeme, pak dostaneme gól ze dvou střel. To je těžké na psychiku hráčů.“

39. kolo, neděle 20. února 2022

HC Oceláři Třinec