Junioři v nadstavbě poprvé klopýtli, nestačili na Boleslav

Date of publication Author Jan Kousal

Mladá Boleslav/Liberec - Po vítězném vstupu do extraligové nadstavby proti Brnu za sebou liberečtí junioři mají i první porážku. Přestože svěřenci Richarda Loba v Mladé Boleslavi dlouho hráli vyrovnanou partii, ve druhé polovině utkání jako by jim došel dech. Bruslaři odskočili do vedení, které si v závěru s přehledem pohlídali.

nadst. 2, čtvrtek 17. února 2022

Branky a nahrávky: 12. Simon (Snášel), 13. Brouček (Václavík, Rajgl), 34. Půček (Polák), 36. Polák (Půček), 38. Polák (Půček), 57. Simon (Snášel, Vyroubal), 60. Simon (Rajgl) – 8. Jiruš (Meisel, Leden), 26. Zajíček, 60. Jansa (Jiruš, Kovář). Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Zmeškal, Bohuněk. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3, 7:3

BK Mladá Boleslav

Stuchlík – T. Moravec, D. Moravec, Vacík (C), Křepelka, Rajgl, Vochvest, Jasečko – Simon (A), Polák, Snášel, Brouček, Půček (A), Broš, M. Vlasák, Václavík, Vyroubal, Plíšek

Vopravil – Kollert, Starý, Kovář, Hladík, Meisel, Šedivý – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda

Bílí Tygři do druhého kola nadstavbové skupiny C o účast v play-off vstoupili výborně a brzy se také dostali do vedení. V 8. minutě otevřel skóre Vojtěch Jiruš. Bruslaři se však rychle oklepali, a dokonce si připravili dvojitou odpověď. Z mezikruží propálil Vopravila Michal Simon a prakticky vzápětí dokonal bleskovou otočku ve skóre Dominik Brouček.

Po přestávce se šelmám podařilo srovnat krok, když kotouč do mladoboleslavské brány dopravil Jakub Zajíček. Vstup do druhé poloviny utkání ale vyšel mnohem lépe domácím. Jan Půček nejprve přesnou střelou do horního růžku opět strhl vedení na stranu Středočechů a povedenou prostřední část Bruslařů podtrhl hned dvěma brankami Vojtěch Polák.

V závěrečném dějství si hokejisté obou celků schovali góly až do poslední tříminutovky. Michal Simon druhou trefou v zápase zvýšil na 6:2, a tak mohli domácí zůstat v klidu i po kosmetické úpravě skóre Filipa Jansy. Poslední slovo navíc vyřkl boleslavský útočník Michal Simon, jenž zkompletoval hattrick a uzavřel na 7:3.

Ladislav Kolner
„Těžký zápas. My jsme se na něj připravovali, protože jsme už Liberec malinko měli, nechci říct komplex, ale chtěli jsme ho porazit jako každého jiného soupeře. Myslím si, že kluci si pro to vítězství šli zcela zaslouženě od výborného výkonu gólmana přes všechny hráče. Máme obrovskou radost a připravujeme se na Kometu.“

Richard Lobo
„V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. Troufnu si říct, že na začátku druhé části jsme byli lepší, ale bohužel jsme neudrželi nervy, nechali se soupeřem rozhodit a dostali 3 góly, což bylo rozhodující. Ve třetím dějství jsme se tlačili do brány, ale soupeř nám z toho jezdil sám na bránu. Dneska to bylo po psychické stránce těžké utkání a doufám, že je to velké ponaučení. To, že se necháme takto vykolejit a nesoustředíme se na naši hru, už se nesmí opakovat.“

nadst. 2, čtvrtek 17. února 2022

BK Mladá Boleslav