Junioři vystavili Jihlavě tučný účet a vstřelili deset branek!

Date of publication Author Jan Kordík

Jihlava/Liberec - Tygří junioři nadělili Jihlavě deset branek a stejně jako v předchozím střetnutí rozhodla především povedená druhá třetina. V té skórovali Tygři hned pětkrát, nepolevili však ani ve třetím dějství, kde se prosadili čtyřikrát. Hattrick zapsal Filip Jansa, čtyři asistence zase Petr Gajda.

nadst. 6, čtvrtek 03. března 2022
2:10
(1:1, 0:5, 1:4)

Branky a nahrávky: 7. Pavelec (Chvátal, Sojka), 44. Báťa (Vyvial, Sojka) – 3. Patzelt (Hampl, Zajíček), 24. Zajíček (Nezbeda, Patzelt), 25. Jansa (Dvořák, Jiruš), 31. Měchura (Gajda, Nezbeda), 33. Šedivý (Gajda), 39. Měchura (Dvořák, Gajda), 46. Jenčovský (Hampl), 50. Hampl (Leden, Patzelt), 51. Jansa (Zajíček, Gajda), 60. Jansa (Jiruš, Šedivý). Rozhodčí: Čáp, Mejzlík – Thuma, Maňák. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6, 2:10.

HC Dukla Jihlava

Maláč (41. Pulda) – Chvátal, Šabatka, Sapík (A), Vovsík, Číhal, Kerber, Zeman – Vyvial (C), Sojka, Pavelec – Jungwirth, Melenovský, Rauš – Báťa, Zdarsa, Straka.

Král (Vopravil) – Hampl, Patzelt, Šedivý, Kollert, Dvořák (A), Hladík – Gajda, Jansa, Zajíček – Jiruš, Nezbeda (C), Měchura (A) – Plos, Pavlík, Jenčovský – Leden, Kříž.

Skóre utkání otevřeli ve 3. minutě Severočeši zásluhou rány Filipa Patzelta z vrcholu kruhu. Slovenský bek dostal pas od svého obranného kolegy Hampla a ihned vypálil, načež se puk odrazil trochu se štěstím od horní tyče do jihlavské brány - 0:1. Za necelé čtyři minuty ale Jihlava dokázala srovnat stav utkání. Marek Chvátal nastřelil tyč, kotouč se následně dostal k volnému Danielu Pavelcovi, který neomylně zamířil do horního rohu - 1:1.

Gólové představení Tygrů ve druhé třetině odstartoval ve 24. minutě Jakub Zajíček. Při hře čtyři na čtyři jej vyslal do úniku Nezbeda a Zajíček překonal domácího gólmana střelou na vyrážečku - 1:2. Již minutu poté Liberečtí dokázali využít přesilovku pět na tři a prudkou střelou z pravého kruhu se prosadil Filip Jansa - 1:3. Ve 31. minutě vypálil přesně z mezikruží Adam Měchura, který využil klasickou početní výhodu - 1:4.

Dvě minuty poté se předvedl povedenou individuální akcí Jakub Šedivý, který povedenou kličku v prostoru mezi kruhy zakončil úspěšnou střelou - 1:5. V 39. minutě jihlavský gólman nejprve vyrazil nahození Dvořáka z mezikruží, na dorážku Adama Měchury už ale nedosáhl - 1:6.

Ve 44. minutě se podařilo překonat Daniela Krále Šimonu Báťovi, který vypálil z kruhu k pravé tyči - 2:6. Radost z branky však domácím dlouho nevydržela, jelikož se nedlouho poté prosadili opět Tygři. Mikuláš Jenčovský přesnou střelou do horního růžku jihlavské klece vrátil svému celku pětibrankové vedení - 2:7. V 50. minutě se prosadil další z libereckých beků, tentokrát Jan Hampl po dorážce z kruhu - 2:8.

Severočechy však rozhodně neopustila střelecká chuť i s vědomím pohodlného náskoku, jelikož se v 51. minutě opět rozvlnila síť za domácím brankářem. Filip Jansa zavezl touš do útočného pásma po levé straně kluziště a následně vypálil ke vzdálenější tyči - 2:9. Filip Jansa se posléze prosadil ještě jednou po střele z první z prostoru před jihlavskou brankou, čímž dokončil hattrick i desetibrankovou nadílku Tygrů.

Michal Broš
„Když jsme viděli soupisku Liberce, tak jsme věděli, co nás čeká. Soupeř měl kvalitu, hrál rychle a více koncentrovaně než na jejich ledě. Přesto jsme první třetinu hráli 1:1, ale věděli jsme, že pokud neudržíme úroveň naší hry a individuální výkon každého z hráčů na maximu, tak nám hrozí průšvih. To se také potvrdilo. Pak jsme udělali několik zbytečných faulů, které vyplývaly z toho, že jsme prostě nestíhali, a už se to na nás valilo. Liberečtí chlapci, když jsem je viděl, tak je to pro mě jeden ze žhavých kandidátů na titul. Prostě nás tady rozebrali. Mrzí mě ten desátý gól, že jsme zase udělali zbytečný faul. Ten výsledek sice nevypadá skvěle, ale devítka by vypadala lépe než desítka.“

„První třetina byla z naší strany ospalá, Jihlava měla velmi dobrý pohyb. Ve druhé třetině jsme to nakopli a ten zápas jsme zvládli. Dali jsme dost gólů, o které se podělilo spoustu hráčů, což je pro nás do dalších zápasů super. Jsme rádi, že utkání v Jihlavě zvládli.“