Zasloužená výhra! Dvacítka přehrála Duklu 4:0

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Naši junioři v nadstavbovém souboji s Jihlavou diktovali tempo hry a také napotřetí si proti soupeři z Vysočiny připsali jasné vítězství. Přestože se domácí trošku trápili v zakončení, dvakrát se prosadili hned v úvodu a mohli hrát více v klidu. Štěpán Vopravil chytil všech 24 jihlavských střel a připsal si nulu.

nadst. 9, čtvrtek 10. března 2022

Branky a nahrávky: 5. Jenčovský (Pavlík, Dvořák), 5. Měchura (Nezbeda, Hampl), 40. Leden (Nezbeda), 55. Gajda (Měchura, Zajíček). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 48:24.

Vopravil (Král) – Kollert, Šedivý, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák (A), Patzelt – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Jenčovský, Zajíček, Gajda.

HC Dukla Jihlava

Maláč (Uhrin) – Kerber, Sapík (A), Zeman, Vovsík, Chvátal, Šabatka, Číhal – Báťa, Melenovský, Straka, Zdarsa, Vyvial (C), Jungwirth, Pavelec, Rauš, Nevšímal, Sojka.

Tygři do utkání vlétli ve velkém stylu a potvrdili to dvěma rychlými góly. Mikuláš Jenčovský tečoval do horního růžku střílenou přihrávku Šimona Pavlíka a následně Adam Měchura po samostatné akci propálil brankáře Maláče nad lapačku - 2:0. Jihlava po nepovedené pětiminutovce trošku našla půdu pod nohama, ale domácí byli i nadále aktivnější.

Platilo to také ve druhém dějství. Filip Kříž sám před bránou trefil tyč a Adam Měchura neproměnil samostatný únik. Když už Severočeši po akci Filipa Patzelta dostali puk do brány potřetí, pískala se přihrávka rukou. Brankář Maláč se mezi jihlavskými tyčemi překonával a chytil také tutovky Jakubů Šedivého a Zajíčka. Několik sekund před odchodem do kabin však přece jenom kapituloval. Lukáš Nezbeda zblokoval střelu a sám založil brejk, na jehož konci naservíroval lahůdku Matěji Lednovi - 3:0.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve třetí části. Filip Maláč v ní vytáhl zákrok večera, když hokejkou vyrazil dorážku Šimona Pavlíka. V 55. minutě se už ale domácí radovali počtvrté. Krátce po konci přesilovky se k dorážce Měchurovy střely dostal Petr Gajda - 4:0. Dukla se v závěru snažila Štěpána Vopravila připravit o nulu, liberecký gólman se nicméně překonat nenechal a kromě vychytaného vítězství si zapsal i čistý štít.

Václav Kočí
„Po dobrém začátku naše hra malinko opadla a přestali jsme se pohybovat, jak bychom si přáli. Jsme ale rádi za tři body.“

nadst. 9, čtvrtek 10. března 2022

HC Dukla Jihlava