Tygři vyrovnali 17 vteřin před koncem! V prodloužení následně získali mečbol

Liberec – Tygři se dostali do vedení jako první, jenže Kometa následně skóre otočila. A už to vypadalo, že oslaví vyrovnání série, jenže sedmnáct vteřin před koncem vyrovnal na 2:2 Jakub Klepiš. Druhý bod následně Liberci vystřelil v prodloužení Martin Faško-Rudáš.

PŘ2, sobota 12. března 2022
3:2p
(1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky:7. Rychlovský (A. Najman), 60. Klepiš (L. Šmíd, J. Vlach), 64. Faško-Rudáš (Melancon) – 29. P. Mueller (Tansey), 45. P. Mueller (Ďaloga, Šik) . Rozhodčí: Kika, Sýkora – Frodl, Ondráček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4621. Střely na branku: 37:45. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Gríger, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman.

HC Kometa Brno

Tomek (Čiliak) – Bartejs, Ďaloga, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Fajmon – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Vincour, Krištof (A), L. Horký – Šik, A. Zbořil, T. Šoustal – Dočekal, Kollár, Rákos.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:2p (stav série 2:0 na zápasy)

Tygrům se povedl vstup i do druhého utkání a už v sedmé minutě se radovali z vedoucí branky. Adam Najman vyslal na steč Jakuba Rychlovského a ten se z pravého kruhu trefil na bližší roh Tomkovy brány. V tu chvíli ovšem palebné zpraně obou mužstev na delší čas vyhasly. Na ledě probíhala nefalšovaná play-off bitva a diváci sledovali především tvrdé souboje u mantinelů.

Ve druhé části se pokračovalo v nastoleném tempu, více ze hry však začínali mít Brňané. A ti se nakonec dočkali vyrovnání. Fantom Peter Mueller to zkusil z ostrého úhlu a ranou mezi betony překonal Petra Kváču. Kometa poté pokračovala v aktivitě, libereckého gólmana ale podruhé neprostřelila. Těsně před druhou sirénou mohl Liberec zpět do vedení poslat Marek Zachar, jenže při dorážení Klepišovy střely nedokázal z velké blízkosti přehodit Tomkův beton.

Petr Kváča o závěrečném tlaku
Vždycky si při power-play sednu na střídačku a nekoukám se. Prostě klukům věřím, že ten gól dají.

Na začátku závěrečné periody Moravané skóre otočili. Peter Mueller vyšťoural ze skrumáže v brankovišti kotouč a poslal ho za brankovou čáru. Až ve 46. minutě přišlo na řadu první vyloučení zápasu, domácí ovšem přesilovku nevyužili. Tygři poté vrhli veškeré své síly do útoku, jen velmi těžko však překonávali dobře zformovanou obranu Komety. Chvíli před koncem museli navíc ubránit početní výhodu soupeře, na závěrečný nápor jim tak zbylo zhruba sto vteřin. A sedmnáct sekund před závěrečnou sirénou propukli liberečtí fanoušci v jásot! Ladislav Šmíd při power-play nabil na modré čáře Jakubu Klepišovi a ten svou dělovkou zařídil prodloužení!

V nastaveném čase byly šelmy na ledě více vidět a nakonec se dočkaly rozhodující trefy! Matej Tomek neudržel střelu T.J. Melancona a Martin Faško-Rudáš doklepl kotouč za jeho záda! „Brankářovi vypadla střela, já plácnul do puku a ten naštěstí propadl do brány. Konečně mi to tam spadlo i před našimi fanoušky, navíc při takovém momentu,“ rozplýval se střelec rozhodující trefy. Svěřenci Patrika Augusty předvedli famózní obrat a ujali se vedení 2:0 na zápasy. K postupu do čtvrtfinále jim tak stačí jedna výhra.

„Byl to boj od první do poslední minuty. Kometa nás chvílemi tlačila, my jsme si také nějaké šance vytvořili. Hráči bojovali a věřili celý zápas. Jsme rádi za druhé vítězství, nic ale neznamená. Zítra vstaneme a budeme se připravovat na třetí duel.“

Jiří Kalous
„Prohra v zápase mě mrzí z toho důvodu, že jsme ho měli dobře rozehraný. Podle mě jsme podali velmi dobrý výkon. V závěru jsme si to ale bohužel nechali protéct mezi prsty. V prodloužení jsme následně utkání ztratili. Je to velká škoda. Měli jsme na to, abychom odjeli s výhrou.“