Junioři vybojovali proti Karlovým Varům ve čtvrtfinálové sérii první bod!

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Vstup do vyřazovacích bojů vyšel svěřencům Richarda Loba na jedničku. V prvním čtvrtfinálovém duelu s Karlovými Vary sice dvakrát prohrávali, avšak následně vývoj zápasu obrátili a připsali si tak první cenný bod v sérii. Dvakrát se dokázal trefit Lukáš Plos, který zároveň vstřelil i vítěznou branku!

1. čtvrtfinále, úterý 22. března 2022

Branky a nahrávky: 28. Kříž (Dvořák, Gajda), 40. Plos (Nezbeda), 45. Plos (Nezbeda) – 28. Kulich (Benda), 29. Adámek. Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Šimánek, Hnát. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 137. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

Král (Vopravil) – Starý, Šedivý, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák (A) – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

HC Energie Karlovy Vary

Bočan (Dybal) – Benda (A), Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dorot, Vogel – Rymon, Botoš (A), Šlechta, Sapoušek, Kulich, Šmajda, L. Adámek (C), Seidler, M. Adámek, Csabi.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla domácímu celku několik přesilových her, zhruba pětasedmdesát sekund navíc hráli Tygři i pět na tři. Žádný faul karlovarských hokejistů však Severočeši nepotrestali a po první třetině tak svítilo na světelné tabuli Svijanské arény skóre 0:0.

První branka utkání padla v 28. minutě z hole sedmnáctiletého karlovarského útočníka Jiřího Kulicha - 0:1. Hosté si však své vedení dlouho neužili, jelikož se v tutéž minutu trefil Filip Kříž a srovnal skóre - 1:1. Ani tento rovnovážný stav ale neměl dlouhého trvání. Zhruba o třicet sekund později se totiž trefil kapitán Západočechů Lukáš Adámek a vrátil tak svému mužstvu vedení - 1:2. Liberecká odpověď přišla z hole Lukáše Plose nedlouho před druhou sirénou - 2:2.

Ve 45. minutě se trefil opět Lukáš Plos, tentokrát však jeho zásluhou Tygři odskočili energetikům na rozdíl jedné branky - 3:2. Severočeši své hubené vedení po zbytek zápasu již udrželi a připisují si tak ve čtvrtfinálové sérii první bod!

Richard Lobo
„Očekávali jsme těžké utkání a to se potvrdilo. Je to klišé, ale play-off nenabízí lehké ani pro diváky hezké zápasy. Důležité je ale to, kdo urve bod a v prvním utkání jsme to byli my. Jsme za to rádi, ale teď už zase musíme koukat na středu, kdy hrajeme znovu.“

1. čtvrtfinále, úterý 22. března 2022

HC Energie Karlovy Vary