U20 zvládla prodloužení a je jeden zápas od semifinále

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec - Bílí Tygři hráli doma druhý domácí zápas čtvrtfinále play-off. Utkání se nepodařilo rozhodnout v základní hrací době, a tak pokračovalo do prodloužení. Tam po dlouhém čase v oslabení nakonec rozhodl Lukáš Plos. A Liberec si tak připisuje i druhý bod.

2. čtvrtfinále, středa 23. března 2022
3:2
(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Plos (Šedivý), 35. Leden (Nezbeda, Jansa), 68. Plos – 1. L. (Šmajda), 47. Kulich (Adámek L.). Rozhodčí: Bernat, Hribik – Juránek, Kajínek. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 42:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Král (Vopravil) – Starý, Šedivý, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák (A), Patzetl – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda

HC Energie Karlovy Vary

Dybal (Bočan) – Benda (A), Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dort, Vogel – Rymon, Batoš (A), Šlechta, Spaušek, Kulich, Šmajda, Adámek L. (C), Seidler, Adámek M., Csabi

Do utkání oba týmy vstoupily ve velmi rychlém tempu. První gól zápasu padl už třicet čtyři vteřin od úvodního vhazování. O ten se postaral karlovarský Lukáš Adámek, který se po přesné přihrávce ocitl sám před brankou a povedlo se mu zakončit. Tygři ale vyrovnali, když se v oslabení podařilo získat puk Lukáši Plosovi, který obehrál všechny karlovarské a vystřelil z mezikruží.

V druhé dvacetiminutovce padla pouze jedna branka. Tu vstřelil liberecký Matěj Leden, který dorážel střelu z prostoru před karlovarskou klecí. Liberec měl před koncem třetiny ještě jednu velkou šanci o kterou se postaral Jakub Hladík, který při odjezdu z trestné lavice získal puk a poslal ho na volného Adama Měchuru. Brankář Energie si ale kotouč pohlídal.

Poslední část se víc povedla hostům z Karlových Varů. Vyrovnávací gól vstřelil z levého kruhu Jiří Kulich. Ani jeden z týmů další branku nevstřelil, a tak následovalo prodloužení.

Skoro celé prodloužení odehrál Liberec v oslabení. Dokázal to ale ubránit a po rychlém otočení hry vystřelil nad gólmanovu lapačku Lukáš Plos, který tak získal pro Bílé Tygry i druhý bod série.

„Bylo to těžké utkání. Myslím si, že se nám nedařilo tak jak jsme čekali. Soupeř hrál skvěle, stejně jako minulý zápas. Nám se ale podařilo ubránit to dlouhé oslabení a pak jsme za to byli odměněni.“

Václav Eismann
„Dvě třetiny jsme tahali za kratší konec. V poslední části jsme se zlepšili a utkání vyrovnali. V prodloužení nám domácí nabídli přesilovku 5 na 3 a my jsme ji nevyužili. Je to nepříjemné, ale musíme se připravit na sobotní zápas, kdy budeme hrát o prodloužení série.“