Junioři nestačili na Energii a série se prodlužuje

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Bílí Tygři nedokázali využít možnost ukončit čtvrtfinálovou sérii po třech zápasech, když v Karlových Varech prohráli 2:5. Do utkání nemohl zasáhnou liberecký útočník Adam Měchura, který dostal po středečním duelu v Liberci stopku.

3. čtvrtfinále, sobota 26. března 2022

Branky a nahrávky: 1. Adámek L., 20. Kulich (TS), 31. Adámek L., 41. Kulich (Adámek L.), 44. Adámek M. (Adámek L.) – 7. Jansa (Plos, Dvořák), 38. Šedivý (Gajda). Rozhodčí: Fraňo, Valda – Gerát, Belko. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 95. Střely na branku: 36:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC Energie Karlovy Vary

Dybal (Bočan) – Benda (A), Dorot, Kočí, Vogel, Krajčík, Pohanka, Bulka – Csabi, Sapoušek, Šmajda, Adámek L. (C), Rymon, Kulich, Seidler, Adámek M., Šlechta, Botoš (A)

Král (Vopravil) – Hampl, Kovář, Dvořák (A), Šedivý, Hladík, Starý, Patzelt – Plos, Jansa, Zajíček, Jenčovský, Nezbeda (C), Leden, Gajda, Pavlík, Kříž, Cikhart

Na začátku první části se Tygři rychle ujali vedení, když se po nahrávce Jakuba Dvořáka trefil Filip Jansa. V oslabení se za domácí prosadil Lukáš Adámek, který se dostal do samostatného úniku a bylo vyrovnáno. V závěru třetiny měla Energie k dispozici trestné střílení, které využil Jiří Kulich a poslal tak Vary do vedení.

Ve druhé dvacetiminutovce se do samostatného úniku dostal Lukáš Adámek, který prostřelil Krále. Náskok Varů ještě snížil Jakub Šedivý, když se prosadil hned na začátku liberecké přesilovky.

V poslední části se prosadil pouze tým Karlových Varů. Nejprve se Jiří Kulich prosadil střelou z blízka. Posledním střelcem zápasu se stal Matyáš Adámek, který vystřelil po nahrávce jeho bratra Lukáše.

Václav Kočí
„Myslím si, že Vary dnes byly celý zápas lepší. Měly mnohem lepší pohyb a hrály jednodušší tzv. play off hokej. My jsme se to pak snažili hrát trošičku na krásu, což se nám úplně nedařilo a je z toho ten výsledek.“

Václav Eismann
„Těžko se po takovém zápase hledají slova. Myslím si, že to můžu charakterizovat velice stručně. Tým podal naprosto heroický výkon a já jsem na hráče hrdý a připravíme se na zítra.“

3. čtvrtfinále, sobota 26. března 2022

HC Energie Karlovy Vary