U20 přetlačila Karlovy Vary v nájezdech a řítí se do semifinále!

Date of publication Author Jan Kordík

Karlovy Vary/Liberec - Severočeši udolali karlovarské hokejisty ve čtvrtém zápase série 3:2 po nájezdech. Protože svítilo na světelné tabuli po šedesáti minutách nerozhodné skóre 2:2, bylo na pořadu dne nastavení. Ani v něm však nepadla rozdílová branka a došlo tak k penaltovému rozstřelu. V něm odmítl Daniel Král všechny domácí hráče a vítězný nájezd Tygrů zaznamenal Jakub Šedivý!

4. čtvrtfinále , neděle 27. března 2022
2:3sn
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Adámek M. (Sapoušek), 32. Šmajda – 16. Měchura (Šedivý, Nezbeda), 49. Šedivý (Nezbeda, Jansa), rozh. náj. Šedivý. Rozhodčí: Šindel, Kosnar – Brejcha, Charvát. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3.

HC Energie Karlovy Vary

Dybal (Bočan) – Benda (A), Dorot, Kočí, Vogel, Krajčík, Pohanka – Csabi, Sapoušek, Šmajda, Adámek L. (C),Rymon, Kulich, Seidler, Adámek M., Šlechta, Bulka, Botoš (A).

Král (Vopravil) – Hampl, Kovář, Šedivý, Dvořák (A), Hladík, Patzelt, Starý – Zajíček, Nezbeda (C), Měchura (A), Jenčovský, Jansa, Gajda, Cikhart, Pavlík, Plos, Leden.

Úvodní dvacetiminutovka čtvrtého čtvrtfinálového klání se odehrála velmi svižně, víc ze hry ale měli hostující Tygři. První branka však přišla až na jejím konci, kdy využil početní výhodu Adam Měchura. Liberecký forvard stál na konci kombinace Jakuba Šedivého a Lukáše Nezbedy a propasíroval kotouč až za domácího brankáře - 0:1.

Karlovarští v následující periodě značně ožili a snažili se o srovnání skóre. Jejich aktivita přinesla své ovoce v 31. minutě, kdy se prosadil Matyáš Adámek po pasu Robina Sapouška taktéž v přesilovce - 1:1. Západočeši ale ve svém tlaku nepolevili a nedlouho poté otočili vývoj duelu na svou stranu, když je poslal do vedení Samuel Šmajda - 2:1. Domácí maskovaný muž následně po zbytek třetiny svojí svatyni uzavřel a vychytal všechny liberecké střelce.

Do třetího dějství vbruslili opět aktivněji energetici a Daniel Král se musel ve své kanceláři značně otáčet. Svůj celek však podržel a ve 49. minutě již byl stav střetnutí opět nerozhodný. Vytrvalé ostřelování karlovarské klece se vyplatilo, jelikož Jakub Šedivý využil přesunu Adama Dybaly a po pasu od Lukáše Nezbedy zamířil do volné části domácí branky - 2:2.

Protože utkání po základní hrací době nepoznalo svého vítěze, následovalo desetiminutové prodloužení. V něm se šance přelévaly ze strany na stranu, avšak ani v nastaveném čase rozdílová branka nepadla. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy a ty se svěřencům Richarda Loba povedly. Jako první jel Jakub Šedivý, který svůj pokus proměnil, čímž si připsal rozhodující nájezd. Následně skóroval i Jakub Zajíček a jelikož Daniel Král nepustil za svá záda ani jednu střelu domácích, připsali si tygří junioři třetí vítězství v sérii a míří do semifinále!

„Opět těžké utkání, stejně jako celá série. Domácí hráli velice dobře, organizovaně. Na to, jak mají mladý tým, tak hrají prostě super. My jsme se jim v nedělním zápase v tomto vyrovnali. Myslím si, že to byl zápas, kde nebyly úplně obří šance na obou stranách, ale bylo to velice zodpovědné. Pro nás se šťastnějším koncem v nájezdech. Jsme rádi, že jsme tu sérii urvali, a že jsme ji ukončili už v neděli a nemusíme hrát ještě v úterý. Takže si můžeme trošku odpočinout a připravit se na další kolo.“

Václav Eismann
„Vrátil bych se ke slovům Jirky Kulicha, který po sobotním zápase říkal, že lidi chtějí show a myslím si, že v nedělním zápase náš tým tu show, samozřejmě i se soupeřem, opravdu nabídl. Mrzí to, odcházíme ze čtvrtfinálové série poraženi, ale na druhou stranu jsme všichni viděli, že hráči mohou arénu opustit ne na kolenou, ne s hlavou v dlaních, ale se vzpřímeným pohledem. V sobotu jsem říkal, že jsem na hráče hrdý, a to platí i po nedělním zápase.“