Proklaté konce třetin stály juniory čtvrtý finálový zápas

Date of publication Author Jan Kousal

Plzeň/Liberec - Po velkém obratu ve třetím duelu usilovali svěřenci Richarda Loba na plzeňském ledě o vyrovnání finálové série. To se bohužel nepovedlo. Západočeši díky povedeným koncům všech tří třetin porazili šelmy 4:0 a do Liberce přijedou v neděli s prvním mečbolem.

4. finále, čtvrtek 21. dubna 2022
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Marcel (Malát), 36. Marcel, 39. Kremláček (Malát), 59. Dvořák. Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Hynek, Špůr. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 457. Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 4:0.

HC Škoda Plzeň

Vondraš – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Soukup, Dvořák, Slanina (A), Marcel, Malát, Ženíšek, Dáňa

Vopravil – Starý, Šedivý (A), Kovář, Hampl, Patzelt, Böhm – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda

Už už to vypadalo, že se oba týmy po dvaceti minutách odporoučí do šaten za bezbrankového stavu. Nestalo se. V 19. minutě totiž domácí ujeli do brejku a zakončující Marcel Marcel přesnou ranou otevřel skóre.

V prostředním dějství se na gól čekalo rovněž relativně dlouho a byl to znovu Marcel Marcel, kdo ve vlastním oslabení pohnul stavem ve prospěch Plzně. To ovšem od Škody nebylo vše. Krátce před druhou sirénou podpořil útok obránce Václav Kremláček, po jehož milimetrovém pokusu lovil Vopravil puk ze své sítě potřetí.

Tygři utkání nezabalili, ovšem defenziva Západočechů jim toho příliš mnoho nedovolila. Dvě minuty před koncem navíc zazářil pohlednou individuální akcí Adam Dvořák, který stanovil výsledek čtvrtého duelu na 4:0. Liberec tak v sérii prohrává už 1:3 a v neděli bude pod Ještědem odvracet první mečbol.

Václav Kočí
„Bohužel jsme nenavázali na týmový výkon ze včera. Dostali jsme opět první gól a proti týmu, jakým je Plzeň, je těžké každý duel dotahovat. Vrátíme se nyní k tvrdé práci, v neděli věřím, že to uhrajeme a sérii přesuneme zpět do Plzně.“

Petr Vojan
„Chtěli jsme především napravit dojem ze včerejšího zápasu, i když výsledkově to tak úplně nebylo, tak my trenéři jsme byli hodně nespokojení. Věnovali jsme se tak na videu a na poradě některým věcem, což bylo vidět. Náš výkon byl zodpovědnější, lepší a ve finále je to vidět i na výsledku. Teď máme vše ve svých rukách a budeme to chtít dohrát do konce!“