Tygři obrat nedotáhli, Plzni podlehli v prodloužení

Liberec - Po prvních dvou třetinách ztráceli Tygři na Plzeň dvě branky, v závěrečné dvacetiminutovce ale domácí zabrali a pošesté za sebou tak zápas dotáhli do prodloužení. To však už po pětatřiceti sekundách ukončil Petr Zámorský, jenž tak pro Západočechy uzmul cenný druhý bod.

6. kolo, čtvrtek 29. září 2022
2:3p
(0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 45. Bulíř (Birner), 54. Flynn (Vlach, A. Najman) – 12. Zámorský (Rekonen, Kodýtek), 25. Mertl (Zámorský, Budík), 61. Zámorský (Schleiss). Rozhodčí: Šír, Cabák – Klouček, Hnát. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3432. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner (A), Bulíř (C), Flynn – Vlach, Filippi, Frolík – Rychlovský, A. Najman, Faško-Rudáš – Čederle, Jelínek (A), Šír.

HC Škoda Plzeň

Svoboda (Pavlát) – Budík, Zámorský, Piskáček (A), Kaňák, Baránek, Kvasnička, Vitaloš – Schleiss (C), Kodýtek, Rekonen – Blomstrand, Suchý, Hrabík – Meyer, Mertl (A), Adamec – A. Dvořák, Malát, Lang.

V první třetině si oba týmy své největší šance vytvořily v nabídnutých přesilovkách. Tygři však ani jednu z těch svých nevyužili. To Plzeňští byli naopak úspěšnější. Těsně po skončení jedné z nich se do kotouče na modré čáře opřel Petr Zámorský a přesnou ranou nedal Petru Kváčovi žádnou šanci.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky dostali Liberečtí k dispozici další početní výhody a dokonce si i přes minutu zahráli v přesile 5 na 3. Miroslav Svoboda ovšem všechny jejich pokusy pochytal a vzápětí udeřila na druhé straně Plzeň. Tomáš Mertl se vřítil do útočného pásma a rychlou střelou navýšil vedení svého týmu. Těsně před druhou sirénou mohl po přihrávce Martina Faška-Rudáše snížit T.J. Melancon, ani on však plzeňského gólmana z ideální pozice nepřekonal.

Martin Faško-Rudáš o zápase
Po gólu na 0:2 jsme změnili složení formací, což nám trochu dodalo energii, a hráli jsme poté lépe. Prodloužení jsme ale bohužel nezvládli.

V třetí třetině si Tygři opět zahráli přesilovku 5 na 3, kterou už tentokrát nepohrdli. Kapitán Michal Bulíř to vzal na sebe a z pravého kruhu chytrou střelou snížil na rozdíl jediné branky. Domácí se i nadále tlačili za vyrovnáním, jehož se nakonec dočkali. Oscar Flynn se zmocnil kotouče v předbrankovém prostoru a z bezprostřední blízkosti se nemýlil.

Rozhodnout tak muselo prodloužení, které ovšem trvalo jen 35 sekund. Po hezké individuální akci totiž Petra Kváču překonal Petr Zámorský a bonusový bod si tak připsali Západočeši.

Martin Faško-Rudáš cloní před Miroslavem Svobodou

„První polovina zápasu byla z naší strany velmi špatná. Poté jsme se trochu nadechli, soupeř ale hrál velmi urputně a nepříjemně. V třetí třetině jsme se sice do utkání vrátili, ale o osudu duelu podle mě rozhodla ta nepovedená první polovina.“

Petr Kořínek
„Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a aktivně. Nechali jsme se ale několikrát zbytečně vyloučit, po druhé třetině jsme kluky nabádali, abychom se toho vyvarovali, to se však bohužel nepodařilo a trochu jsme soupeře dostali na koně. Za dva body jsme nakonec rádi, z Liberce jsou velmi cenné.“