Ordoš v samotném závěru srazil Spartu, tři body zůstaly doma

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Už už to vypadalo, že liberečtí příznivci znovu po čtyřech dnech zažijí vyrovnané drama až do prodloužení. Tento scénář však v závěru utkání se Spartou roztrhal na kusy Jan Ordoš. Právě jeho trefa v čase 58:10 rozhodla o výhře Severočechů 2:1 a důležité porci tří bodů do našlapané tabulky.

48. kolo, neděle 19. února 2023
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Birner (Filippi), 59. Ordoš (Melancon, Balinskis) – 17. M. Forman (Tomášek). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Ondráček, Kajínek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Kváča – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, Flynn, Ordoš – Jelínek (C), Rychlovský, Vlach – Šír (A), Dlouhý

HC Sparta Praha

J. Kovář – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Krejčík, Moravčík, Polášek (A) – Řepík (C), Sobotka (A), M. Forman – Tomášek, Horák, Konečný – P. Kousal, D. Vitouch, Buchtele – Vauhkonen, Kaše, E. Thorell

Tygři do zápasu vstoupili velmi aktivně a odměnou jim byla brzká vedoucí branka Michala Birnera. Sparta však ještě do přestávky utkání vyrovnala, rychlý brejk Pražanů zakončil přesnou ranou Miroslav Forman.

Jan Ordoš o startu duelu
Řekli jsme si, co chceme hrát, a to jsme plnili. Myslím si, že to byl možná jeden z nejlepších vstupů do zápasu za celou sezónu.

Následující minuty patřily jednoznačně oběma gólmanům. Petr Kváča i Jakub Kovář na druhé straně se výrazně přičinili o to, že si fanoušci v zaplněné aréně museli na další trefu počkat až do třetí třetiny.

Psal se čas 58:10, když T.J. Melancon z rohu hřiště narýsoval gólový pas přesně na hůl Jana Ordoše, který z předbrankového prostoru nezištně zametl kotouč za Kovářova záda. Na jeho pozdní úder už Pražané nenašli odpověď, a tak všechny tři body zůstaly po výsledku 2:1 doma pod Ještědem.

Patrik Augusta
„Parádní zápas před perfektní kulisou proti velice silnému soupeři. Vítězství si samozřejmě velmi ceníme a musím říct, že mě těší, jak k tomu hráči od první do poslední minuty přistoupili. Velký klobouček do kabiny. “

Miloslav Hořava
„Skvělý zápas. Domácí začali výborně, zatlačili nás. My jsme začátek nezastihli, ale pak se to postupně vyrovnávalo. Musím zopakovat, že to byl skvělý zápas. Prohráli jsme, ale je to sport. Udělali jsme dvě chyby, domácí nás potrestali, ale jinak výborné. “