Akademie Bílí Tygři Liberec

Tři góly ve třetí třetině rozhodly o výhře U17 proti Plzni

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Svěřenci Milana Plodka absolvovali třetí zápas nadstavby a znovu se mohli radovat z vítězství. S Plzeňskými sice prohrávali ještě na začátku třetí třetiny o dvě branky, skvělým výkonem v závěrečné části ale utkání překlopili na svou stranu. Výhra v poměru 5:4 tak posunula Tygry na třetí příčku tabulky!

nadst. 3, pátek 02. prosince 2022
(0:0, 2:4, 3:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky:29. Rozsíval (Maxin), 39. Kučera (Seidl, Šťástka), 41. Maxin (Pekař), 50. Langer (Krajdl, Král), 52. Šťástka (Král) – 26. Tománek (Klatovský, Úbl), 28. Klatovský (Úbl), 30. Hofrajtr (Makovec), 40. Bělík (Tománek, Holubec). Rozhodčí: Žižka - Maštalíř, Herles. Vyloučení: 5:5. Využití:1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.

Bílí Tygři Liberec

Macourek (Pech) – Jarabko, Ehrenberger, Plíšek, Hrouda, Macháček (C), A. Král, Seidl – Maxin, Krajdl, Šťástka, Rozsíval, Kučera (A), Pekař, Kratochvíl, Prokůpek, Langer, Bajer.

HC Škoda Plzeň

Pavlis (Mařík) – Kocek, Skala (A), Holubec (A), Černý, Mašek, Tolar – Fehér, Bělík, Klatovský, Matějka, Úbl, Makovec (C), Fábera, Slačík, Hofrajtr, Tománek.

První třetina se nesla v duchu mnoha šancí na obou stranách, ale gól se nepovedlo vstřelit ani jedné. Hlavními aktéry prvního dějství byli převážně brankáři obou celků.

Druhá dvacetiminutovka nabídla naopak mnoho gólových okamžiků. Jako první šli do vedení hosté, když se po závaru před domácí brankou dobře zorientoval Matěj Tománek. Záhy na to indiáni zvýšili své vedení, když ze slotu pálil Antonín Klatovský. O minutu později se povedlo Tygrům skóre zkorigovat. Kontaktní gól vstřelil David Rozsíval, kterému se povedlo chytře trefit puk ze vzduchu.

Pasáž bez vstřelené branky netrvala ani minutu, kdy Západočeši odskočili opět o dvě trefy zásluhou Aleše Hofrajtra. Konec třetiny završily dva rychlé góly, každý na jedné straně. Nejprve nahození od modré čáry šikovně tečoval liberecký Tomáš Kučera. Poté naši dorostenci propadli na modré čáře, kde vzniklo přečíslení tři na nikoho. Tuto situaci zakončoval do prázdné branky Šimon Belík v čase 39:59.

Ve třetí periodě nastartoval obrat už v čase 40:32 kontaktní brankou Imrich Maxin. Plzeň následně nezvládla pasáž kolem 50. minuty hry. Nejprve se po krásné akci prosadil Adam Langer. V návaznosti na tento gól se minutu poté prosadil střelou mezi betony Marek Šťástka. Po závěrečné siréně se ještě strhla v rohu libereckého pásma rvačka mezi příslušníky obou týmů, nicméně zisk tří bodů pro Liberec již nikterak neohrozila.

Milan Plodek
„Na utkání bylo vidět, že oba týmy přijely v okleštěné sestavě. Ze začátku se hodně bruslilo, ale chyběla tomu hokejovost a lehkost. Dostali jsme na konci druhé třetiny nepříjemný gól, ale klukům jsme řekli, že odehráli slušnou dvacetiminutovku. Do třetího dějství jsme šli s tím, že už nemáme co ztratit. Ve výsledku rozhodl náš rychlý gól na začátku třetí části. “

Jiří Hanzlík
„Těžký zápas plný nepřesností. Bylo vidět hodně hokejové nekvality. Nám se povedlo přijet pozdě z důvodu zácpy na dálnici. Věci nám nešly podle představ, máme velkou marodku. I z tohoto důvodu jsme museli nasadit dva deváťáky, kteří však odehráli super utkání. I na špatném se dá najít něco pozitivního.“

nadst. 3, pátek 02. prosince 2022
(0:0, 2:4, 3:0)