0:3? Žádný problém! Osmáci obrátili téměř ztracený zápas s Pardubicemi

Pardubice/Liberec - Skvělá práce! Tygří osmá třída v dechberoucím utkání s Pardubicemi zvítězila a bere dva body. Dokázala přitom smazat už třígólový náskok soupeře a ve třetí třetině rozhodnout duel ve svůj prospěch. Dvě branky v zápase vstřelil Samuel Jansa, Vojtěch Hois zaznamenal gól a dvě nahrávky.

Trenér Vojtěch Fiala o ztrátě ze začátku zápasu:

„I když skóre vypadalo po první části strašidelně, z toho co bylo k vidění na hřišti, jsem věděl, že máme dost sil a nakonec i odhodlání zápas otočit. Bylo to o přístupu. O přestávce jsme si pár věcí vyříkali, vystřídali jsme gólmana a hru také stoprocentně oživil přesun Vojty Hoise do útoku. Od druhé části si gólové situace vytvářely všechny tři lajny. To drželo Pardubice zatažené a bylo to o tom, abychom dokázali naše šance proměnit.“

Vojtěch Fiala
Liberec
„Zápas v Pardubicích měl náboj. Po třech individuálních chybách jsme se během první třetiny dostali do třígólové ztráty, i tak si dovolím tvrdit, že jsme byli po celý zápas lepším týmem. Od druhé třetiny jsme stahovali náskok domácích. Hráči skvěle forčekovali a vytvářeli jsme si tlak v útočném pásmu. Domácí gólman ale chytal skvělý zápas, i tak se nám povedlo zápas otočit a přivézt domů vítězství. Zápas jsme měli rozhodnout už v první třetině, místo toho jsme museli dobývat branku domácích do poslední minuty."