Bílé Tygřice nezvládly duel v Karlových Varech a pod Ještěd se vrací bez bodu

Date of publication Author Redakce

Karlovy Vary/Liberec - Bílé Tygřice se v pátek poprvé v letošním ročníku utkaly s hokejistkami Karlových Varů. Se svými soupeřkami sice hrály vyrovnanou partii, jenže se dokázaly gólově prosadit až v závěrečném dějství. Do té doby si Energie vybudovala dostatečný náskok, který si ve třetí třetině už nenechala vzít.

8. kolo, pátek 28. října 2016
7:3
(2:0, 2:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 1. Rohanová (Zavřelová), 7. Rohanová (Orlichová), 28. Mokrošová (Zrnová), 38. Mokrošová (Rohanová, Fričová), 44. Fričová, 50. Rohanová (Fričová), 53. Rohanová (Orlichová) - 48. Mazancová, 51. Petrementová (Mazancová, Sýkorová), 52. Mazancová (Sýkorová). Rozhodčí: Schop - Suchý. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 11. Střely na branku: 46:18. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3, 7:3.

HC Energie Karlovy Vary

Punčochářová (20. Mádlová) - Schildhabelová, Jurčová, Mokrošová, Fričová, Nešutová - Šabatová, Růžičková K., Mašková, Horvátová, Zrnová, Pavelková, Růžičková T., Ventrčová, Zavřelová, Orlichová, Legdanová, Beránková, Rohanová

Pecháčková (40. Urbanová) - Čadková, Cejpová, Petrementová, Daňková, Horáková - Mazancová, Sýkorová, Drangovská, Rejnartová, Forbelská, Raselová, Vimmerová

První letošní mistrovské utkání s Karlovými Vary odehrály Bílé Tygřice na ledě svého soupeře. V úvodní třetině byly domácí hráčky lepší a lépe bruslily. Už po pětatřiceti vteřinách z prvního útoku vstřelily zásluhou Petry Rohanové první branku, což určitě ovlivnilo vývoj hry v první třetině, která nakonec skončila 2:0.

Ve druhé periodě Tygřice srovaly tempo hry, jenže góly dávaly opět pouze Karlovy Vary. Za stavu 3:0 ujela při hře v oslabení Mazancová a nádherným blafákem do bekhendu skórovala. Rozhodčí ale nestihl dojet do obranného pásma Enrgie, přehlédl vstřelenou branku neuznal ji. Jeho rozhodnutí velice nelibě nesl trenér Liberce, jenž si vysloužil za protesty dvě minuty. Na konci téhož oslabení hráčky z města pod Ještědem znovu inkasovaly a do šaten se šlo za stavu 4:0.

Ve třetím dějství Tygřice trochu přitvrdily a hrály stejně dobře jako v tom druhém. Dokonce už dokázaly vsítit několik branek. Dvakrát se prosadila Tereza Mazancová a jednou Martina Petrementová, jenže Karlovy Vary už si výsledek pohlídaly a nakonec se radovaly z výhry 7:3.