Osmnáctka skolila Slavii šesti brankami a napravila zaváhání se Spartou!

Liberec - V sobotu přivítala kategorie U18 na domácím ledě pražskou Slavii. Už od úvodní buly byli svěřenci trenéra Milana Plodka o něco lepším týmem a nakonec svému soupeři nadělili šest branek. Díky tomuto vítězství mají tak Tygři stále šanci na přímý postup do play-off!

14.kolo, sobota 04. listopadu 2017
6:0
(2:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Vomáčka (Hájek), 12. Žůrek (Rychlovský, Šafařovský), 31. Šafařovský (Maťátko, Žůrek), 37. Šeliga (Rychlovský), 45. Šafařovský (Maťátko, Charvát), 59. Vomáčka (Bitman). Rozhodčí: Vyštejn – Axman, Serbus. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 6:0.

Novák – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Šír, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Šafařovský, Šeliga

HC Slavia Praha

Málek – Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Vaniš, Houška, Petrák, Klapka

Bílí Tygři vlétli do utkání se Slavií jako velká voda. Už po pětačtyřiceti vteřinách se po po chybě ve slávistické rozehrávce ke kotouči dostal Petr Šafařovský, který si sjel až před bránu. Málka ale svou bekhendovou kličkou nepřekonal. Na gól se nakonec čekalo až do osmé minuty. Ve vzniklé skrumáži před Málkem si nejlépe počínal Benjamin Vomáčka, který dotlačil puk za čáru a poslal domácí do vedení – 1:0!

Severočeši byli i nadále aktivnějším celkem a po chvíli se dočkali další trefy! V přesilové hře se Jakub Rychlovský po nahrávce Petra Šafařovského napřáhl na modré a poslal kotouč na bránu. Jeho projektil těsně před Málkem úspěšně tečoval do sítě Jakub Žůrek, který tak zvýšil na 2:0 pro Liberec. Vzápětí to mohlo být už o tři branky, když Benjamin Vomáčka zavezl kotouč do útočné třetiny a zkusil střelu zpoza obránce. Roman Málek stačil jeho jedovatý projektil jen tak tak vyrazit špičkou betonu. Pražané se ke slovu dostali až v závěru úvodního dějství. Jaroslav Brož ale svou tvrdou ranou z vrcholu kruhu trefil pouze břevno Novákovy svatyně.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky srovnali sešívaní krok a chvíli byli i lepším týmem. Jejich tlak ovšem zastavilo vyloučení. Přesilovou hru sice Liberečtí, i přes několik slibných příležitostí nevyužili, díky ní ovšem získali převahu zpět na svou stranu. V polovině zápasu Roman Málek neudržel v lapačce střelu Martina Maťátka, čehož využil Petr Šafařovský, který se chopil kotouče a dorazil jej za čáru – 3:0.

O několik minut později putoval na trestnou lavici Houška a Tygři měli opět početní výhodu. V ní sice neskórovali, jenže to je vůbec nemuselo mrzet! Těsně po jejím skončení si totiž Jakub Rychlovský od modré sjel na vrchol kruhu odkud vypálil na bránu. Těsně před Málkem vložil do jeho pokusu hůl Dominik Šeliga, který úspěšně tečoval kotouč do sítě a poslal domácí do vedení 4:0. Hráči Slavie se i nadále nevzdávali, nedařilo se jim ovšem projít pevnou obranou Severočechů a do závěrečné periody si tak odnesli čtyřgólové manko.

Do třetí třetiny přišli hosté odhodláni zdramatizovat utkání. Jejich plány jim ale už po několika minutách překazil Petr Šafařovský, jenž dostal od Pražanů trochu více prostoru, načež si najel do levého kruhu pro vhazování odkud nádhernou střelou popáté rozvlnil síť slávistické svatyně – 5:0. Sešívaní vzápětí promarnili obrovskou šanci, když se při oslabení dostali do přečíslení dva na nikoho. Matěj Hasil se sjel před a chtěl k zakončení vybídnout Adama Klapku, jenže přihrávka se mu vůbec nepovedla a puk poslal mimo dosah svého spoluhráče!

Gólový účet zápasu nakonec v předposlední minutě uzavřel Benjamin Vomáčka, jenž se nejlépe zorientoval ve skrumáži v Málkově brankovišti a dorazil puk za záda brankáře Slavie. Tygři tak sešívaným nastříleli šest branek a spravili si chuť z pátečního zápasu na Spartě, kde naopak šest gólů inkasovali. Zároveň si připsali do tabulky skupiny B tři důležité body a zůstávají tak ve hře o přímý postup do play-off.

Milan Plodek
„Dneska jsme hráli dobře a jsem rád, že jsme zvítězili. Na Spartě jsme 0:6 prohráli, tak jsme to teď odčinili. Těší mě, že jsme se zase trochu přiblížili konečnému třetímu místu ve skupině.“