Reportáž

U19 nestačila na Hradec, v nadstavbě uspěl Petr Šafařovský

Liberec - Liberecká devatenáctka odehrála zprvu velmi vyrovnané utkání s Hradcem Králové, kde bohužel rozhodl konec druhé třetiny, v němž mladí Severočeši inkasovali dvě rychlé branky. Mountfield si posléze udržel své vedení až do konečného skóre 1:5. V nadstavbě zvítězili naopak Tygři, kdy se v samostatných nájezdech jako jediný trefil Petr Šafařovský a získávají cenný bod.

V první dvacetiminutovce se odehrával rychlý hokej plný akcí z obou stran. Liberečtí neproměnili svoji první přesilovku, ačkoliv měl šanci Jakub Rychlovský. Velikou šanci k otevření skóre měl Adam Charvát, který trefil pouze gólmanovu lapačku. Průběh hry byl velice napínavý, ale při prvním oslabení Tygrů ke konci třetiny ale Hradec okamžitě těžil. Miroslav Kukla otevřel jako první skóre a poslal Mountfield do vedení - 0:1.

Druhá část přinesla spoustu možností, jak Hradec dohnat. Hned první příležitostí byla akce Jakuba Rychlovského, jenž se dostal sám před Kryštofa Ševců a mířil mezi betony, ale bohužel neuspěl. Ani pozdější nebezpečné střely Vojty Strnada a Šeligy se za záda hradeckého gólmana nedostaly a Liberci se stále nedařilo skóre vyrovnat. Tygři předváděli mnoho prudkých střel, vyvíjeli na Hradec tlak, jenže tomu stále něco chybělo.

Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky vznikla velice smolná situace, kdy jeden z libereckých hráčů spadl bez cizího zavinění na zem. To způsobilo rychlý hradecký útok, v němž vstřelil puk za Paříkova záda Dalibor Ďuriš - 0:2. Tygři se nestihli rozkoukat a po pár vteřinách inkasovali znovu. Martin Janda předvedl rychlou akci a zvýšil skóre na 0:3.

V poslední třetině se dostali Liberečtí do potíží již ze začátku. Ačkoliv v oslabení zkusil proměnit šanci Jakub Rychlovský, Hradec nakonec využil svou přesilovku. Dalibor Ďuriš trefil kotouč pod břevno a navýšil na 0:4. Osm minut před koncem dokázal snížit Michael Drábek díky výborné přihrávce Dominika Šeligy - 1:4. I přes obrovskou snahu Tygrů se zápas nevyvíjel vůbec dobře. Před koncem utkání stihl Hradec ještě jednou skórovat a to dokonce v jejich vlastním oslabení. Dominik Sklenář dokázal Libereckým uniknout a trefil se z pravého kruhu přímo za záda Lukáše Paříka. Upravil tak konečný výsledek na 1:5.

V nadstavbě jsme se při prodloužení gólu nedočkali, tudíž musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Autor jediné proměněné branky se stal Petr Šafařovský, který zajistil Liberci alespoň jeden cenný bod!

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Do zápasu jsme vstoupili slušně, měli jsme spoustu dobrých příležitostí, nicméně od druhé třetiny byl Hradec aktivnější a dravější a my vůbec nezvládli její koncovku, kdy jsme si nechali dát dva góly. To si myslím, že zápas rozhodlo. Musíme tomu jít víc naproti a být agresivnější. Jsme rádi za to, že jsme vyhráli nájezdy a máme bod, gratuluji Hradci, který byl dnes lepší."
Jiří Janoušek ml.
Mountfield HK
„Liberec měl velmi dobrý vstup do utkání, všude byl o krok napřed, ale postupně jsme se mu vyrovnávali a utvářeli si gólové šance. Myslím si, že rozhodl konec druhé třetiny, kdy jsme vstřelili dva rychlé góly a ve třetí třetině jsme hráli daleko lépe v obraně a měli jsme další šance vstřelit branky. Chtěl bych pochválit celé mužstvo a především Kryštofa Ševců, který nás dneska podržel."