Reportáž

S plným počtem bodů! Devatenáctka v Havlíčkově Brodě dominovala

Havlíčkův Brod/Liberec - Svěřenci Milana Plodka mají za sebou velmi úspěšný výlet do Havlíčkova Brodu, odkud si odvezli plný počet čtyř bodů. V šedesátiminutové základní hrací době zvítězili především díky povedené třetí části 8:2 a bonusový bod zajistila Tygrům v prodloužení branka Petra Šafařovského.

První branku utkání domácí Tygrům doslova darovali. Napadající Michael Drábek v podstatě jen projížděl kolem havlíčkobrodské brány, když dostal, tak říkajíc, nalito do šance, která se snad ani nedala neproměnit.

Hokejisté z Vysočiny se však dokázali rychle oklepat a vyrovnat. Úspěšnému střelci Jakubu Petržilkovi však radost vydržela jen chvíli. Krátce před odchodem do kabin strhl vední zpět a stranu šelem obránce Jakub Žůrek.

Jak Liberečtí zakončili úvodní dějství, tak otevřeli i to druhé – gólem. Rychlovský ve střelecké pozici neváhal hledat lépe postaveného Jana Žembu, který mezi nohama brankáře přidal třetí gól svého týmu.

Havlíčkův Brod se ale v žádném případě nevzdával a dočkal se snížení. Dvojnásobnou početní výhodu při trestech Šafařovského a Drábka ztrestal Martin Nepokoj. Druhá třetina ale patřila Jakubu Rychlovskému. Ten jeden krásný gól vymyslel, a dokonce se i sám prosadil, když zvýšil na 4:2.

Jakub Rychlovský ze svého střeleckého tempa nepolevil ani ve třetí třetině, v níž přidal pátý liberecký gól. A pak už se domácí obrana vezla. Další úspěšný zásah přidal ze samostatného úniku Jan Cikhart a to ještě zdaleka nebylo vše.

Domácí se libereckou lavinu pokusili zastavit změnou brankáře, ale marně. Jan Žemba prudkou ranou zápěstím překonal i druhého maskovaného muže Havlíčkova Brodu Martina Nedvěda. Ten pak kapituloval ještě jednou, ale musel se tedy pořádně červenat. Chybnou rozehrávkou totiž sám připravil gól pro Vojtěcha Jiruše, a po šedesáti minutách tak svítilo na světelné tabuli skóre 8:2 pro Bílé Tygry.

V bonusovém prodloužení pak domácí poznali, že když se nedaří, tak se opravdu nedaří. Havlíčkobrodští totiž nejprve nevyužili přesilovku a pak inkasovali. Bod navíc vystřelil Liberci Petr Šafařovský. Severočeši se tak vrátili z Vysočiny s plným počtem bodů.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Liberec
„První polovina utkání nebyla z naší strany herně úplně povedená. Opět zbytečné fauly a individuální chyby. Pak se nám podařilo vstřelit důležité branky a soupeři odskočit. Ve třetí třetině jsme přidali další góly a o zápase rozhodli. V prodloužení jsme obětavě ubránili oslabení a naopak naší přesilovku jsme dokázali využít. Je velmi důležité sbírat i pomocné body a to se nám teď dvakrát podařilo!"