Devatenáctka pokračuje v bodových ziscích! Po Spartě udolala i Hradec

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Hradec Králové/Liberec - Skvělý start a tři body! Za prvních jednadvacet minut se naše mužstvo hned třikrát prosadilo a výrazně se přiblížilo ke třem bodům. Vypjatý průběh zápasu nakonec už o vítězství Severočechy nepřepil, v bonusovém prodloužení však vyhráli domácí.

12. kolo, sobota 20. října 2018
5:6
(1:2, 3:3, 1:1 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Lang (Kašpar), 22. Lang (Kašpar), 36. T. Pinkas (Voňka, Kynčl), 39. Janda (Naar, Voňka), 48. Sklenář (Kynčl, Dominik Šedivý), 64. Lang (Voňka) – 13. Žemba (Kovář), 15. Strnad (Dospěl, Vomáčka), 21. Šafařovský (Burda, Rychlovský), 35. Vomáčka (Starý, Dospěl), 38. Šeliga, 55. Burda (Jiruš, Cikhart). Rozhodčí: Vokřál – Špringl, Tasch. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:31. Diváci: 55.

Mountfield HK

Ševců – Kukla (C), Voňka, Naar, Perička, Pěnčík, Kynčl – Dominik Šedivý (A), Sklenář (A), Ďuriš, T. Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Jušta, Lang, Daniel Šedivý, Janda, Poppel

Čajan – Starý, Hampl, Charvát (A), Kovář, Žůrek, Had – Rychlovský, Dospěl, Šafařovský (C), Burda, Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Do vedení se dostali domácí, kteří po šesti minutách hry skórovali po pohledné akci. Na pravé straně dostal příliš mnoho prostoru Kryštof Lang, který střelou příklepem propálil Čajana. Vyrovnáno bylo ve třinácté minutě. Hradečtí nenačasovali střídání, Tygři se dostali do přečíslení a ostrostřelec Jan Žemba srovnal na 1:1.

O pár chvil později navíc šelmy už vedly. Střelu Dospěla zblokovala clona před hradeckým brankářem, ale Vojtěch Strnad okamžitě uklidil kotouč zpět mezi tři tyče a naše mužstvo poprvé v duelu vedlo. Další branku přidal Petr Šafařovský po parádním pasu Burdy už v desáté vteřině druhé periody.

Domácí kontrovali. Kašpar nalezl Kryštofa Langa, který se dostal do brejku a vyzrál i na Čajana. Parádní podívanou nabídl závěr prostřední dvacetiminutovky. V 35. minutě zakončil přesně Benjamin Vomáčka. O necelou minutu později Východočeši snížili. Tadeáš Pinkas bekhendem propasíroval kotouč mezi betony gólmana. Během 38. minuty přišla další branka. Dominik Šeliga propálil z pravé strany vše, co mu stálo v cestě. To však ještě nebylo vše. Martin Janda se dobře pohyboval v předbrankovém prostoru a bylo to znovu jen o jednu branku.

Mountfieldu se podařilo vyrovnat. Dominik Sklenář se ocitl v nulovém úhlu, i tak se snažil vystřelit. Vyplatilo se, puk se propasíroval kolem lapačky za brankovou čáru. Následně měli domácí k dispozici ještě zkrácenou přesilovku 5 na 3, leč neproměnili a Tygři si následně vybrali oddechový čas. Vyplatilo se! Václav Burda pět minut před koncem zmatků v obraně Hradce Králové.

Bonusový bod vystřelil domácím jako cenu útěchy za vyrovnaný duel Kryštof Lang. Ten dovršil hattrick, když z pozice beka vymetl bližší růžek branky.

Milan Plodek
„Zápas nebyl pro trenéry úplně tím nejlepším, bylo to nahoru – dolů. Vždycky když jsme odskočili na rozdíl dvou branek, tak jsme si hnedka nechali dát hloupý gól. Dvě třetiny to od nás bylo netakticky sehrané. Kluky jsem pochválil za třetí třetinu, kdy byl ten výkon už trochu jiný, dali si pozor na ztráty útočné modré čáry. Celkově myslím, že jsme to odehráli slušně, zápas byl absolutně vyrovnaný a mohl vyhrát i Hradec. Mydlíme se v tabulce s Pardubicemi a Hradcem, je to na pár bodů, ale ještě zbývá osm zápasů, takže ve čtyřbodovém systému se může stát cokoli. Jsme rádi, že dole se drží Havlíčkův Brod, abychom měli klid a mohli pořád hrát mladé kluky.“

Jiří Janoušek
„Měli jsme jednu z nejlepších prvních třetin letošní sezóny, paradoxně jsme ji ale 1:2 prohráli. Ve druhé třetině to byl hodně bláznivý hokej, padala spousta gólů a Liberec nám vždycky odskočil, zaplaťpánbůh jsme ale pokaždé zvládli korigovat. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že už neuděláme chybu a věřili jsme, že jim minimálně jeden gól na vyrovnání dáme. To se nám povedlo, bohužel jsme si ale neodpustili už několikátou chybu, což nás stálo víc bodů. Bereme alespoň ten jeden nadstavbový, dneska je to ale málo.“