Devatenáctka se vrací z Pardubic bez bodu, Dynamo rozhodlo třemi góly v první třetině

Pardubice/Liberec - Liberecká U19 sice dokázala v úvodním dějství rychle odpovědět na první branku Pardubic, jenže domácí si vzali své vedení rychle zpět a udrželi jej až do závěrečné sirény.

15. kolo, čtvrtek 01. listopadu 2018
5:1
(3:1, 1:0, 1:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Kostka (Pochobradský, Hrádek), 17. Pochobradský (Bucek), 20. Rozlílek (Koffer, Blažej), 30. Rohlík (Koffer), 47. Blažej (Koffer, Rohlík), 62. Pochobradský (Rozlílek) – 16. Jansa (Hájek, Aubrecht). Rozhodčí: Veinfurter – Kis, Řezníček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

HC Dynamo Pardubice

Vlk (Nečas) – Dubovčí, Hrádek, Oliva, Leder, Nedelka, Bučko, Blažej, Jelínek – Hledík, Pochobradský, Rozlílek, Koffer, Kostka, Hebek, Rohlík, Šír, Bucek, Trejbal.

Čajan (21. Pařík) – Aubrecht, Charvát, Kovář, Had, Ira, Kollert – Dospěl, Šafařovský, Hájek, Burda, Jansa, Strnad, Klapka, Drábek, Vomáčka, Šeliga, Žemba.

Svěřence trenéra Milana Plodka nečekal ve čtvrtek večer vůbec lehký soupeř. Zavítali totiž na horký led pardubického Dynama, které se se Spartou přetahuje o první příčku v tabulce.

Na začátku utkání si obě mužstva sice vyzkoušela přesilovku, jenže ani jeden brankář nekapituloval, a tak si příchozí diváci museli počkat na první trefu až do patnácté minuty. Michal Pochobradský připravil gólovou šanci Martinu Kostkovi a ten svým zakončením otevřel skóre zápasu – 1:0. Poté se začaly dít věci. Neuběhly totiž ani dvě minuty a bylo vyrovnáno, když se po pasu Matěje Hájka prosadil Filip Jansa – 1:1.

Po dvaadvaceti vteřinách se však opět měnilo skóre. Brankáře Pavla Čajana tentokrát překonal Michal Pochobradský – 2:1. Gólově bohatou úvodní periodu uzavřel svou trefou v poslední minutě Vít Rozlílek, jenž zvýšil už na 3:1 pro Východočechy.

Liberečtí šli do prostřední dvacetiminutovky s cílem dostat se aspoň na dostřel jediné branky. V bráně hostů navíc vystřídal Pavla Čajana zkušenější Lukáš Pařík, který však čisté konto neudržel. V polovině utkání totiž kapituloval po střele Ondřeje Rohlíka – 4:1. Tygři měli poté sice k dispozici několik přesilovek, žádnou z nich ale nevyužili a do závěrečné periody tak šli s třígólovou ztrátou.

Tým z města pod Ještědem se ve třetí dvacetiminutovce nepřestával snažit o zvrácení výsledku, jenže Pardubičtí už si tři body vzít nenechali. Jejich vítězství navíc potvrdil svou brankou Daniel Blažej, který popáté rozvlnil síť liberecké svatyně – 5:1. V následné nadstavbě se podruhé v zápase prosadil Michal Pochobradský, jenž vystřelil Dynamu i čtvrtý bod.

„Zápas se nám vůbec nepovedl, soupeř lépe bruslil a byl celkově aktivnější. Šance, které jsme si těžce vypracovali, jsme nevyužili, a tak zápas dopadl jednoznačnou výhrou domácích.“