Bod v nájezdech vystřelil U19 Burda. Tygrům na výhru nestačilo ani 42 střel

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Praha/Liberec - V Holešovicích se Tygrům nezadařilo. S domácí Spartou svedli vyrovnanou bitvu, soupeře zasypali salvou 42 střel, ale berou nakonec jen bod útěchy za úspěch v samostatných nájezdech. Příští týden čeká naše mužstvo reprezentační přestávka.

16. kolo, sobota 03. listopadu 2018
(3:0, 3:2, 1:1 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Klimo (Pšenička), 11. Gluzman (Kasanda, Havlín), 18. Pšenička (Slavíček, Tomek), 25. Kasanda (Rubeš, Gluzman), 28. Pšenička (Schwamberger, Prymula), 39. Slavíček (Klimo, Obadal), 46. Gajdoš (Kropáček, Havlín) – 34. Strnad (Charvát, Drábek), 38. Hájek (Strnad, Šeliga), 49. Klapka (Žemba), rozh. náj. Burda. Rozhodčí: Pavlovič – Beneš, Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:42. Diváci: 57.

HC Sparta Praha

Škorpík – Pika, Havlín, Prchal, Vorobjev, Tomek, Gajdoš – Prymula, Klimo, Schwamberger, Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Kasanda, Dani, Gluzman, Čech

Pařík – Aubrecht, Charvát, Kovář, Had, Ira, Kollert – Dospěl, Šafařovský, Hájek, Burda, Jansa, Strnad, Klapka, Drábek, Vomáčka, Šeliga, Žemba

Naše mužstvo nevstoupilo do duelu nejlépe. První branku inkasovalo už po šesti minutách hry ve vlastní přesilovce. Prosadil se Michal Klima. A bylo ještě hůř, krátce po uplynutí poloviny úvodní periody předvedli Pražané ukázkovou souhru. Simeon Gluzman si vyměnil kotouč s Viktorem Kasandou a propálil Paříka.

Do konce úvodního dějství se prosadil ještě Ondřej Pšenička, jemuž nabil do dobré pozice Slavíček. Sparťané dominovali. V pětadvacáté minutě beci neuhlídali Viktora Kasandu, neoblíbené bůro inkasovaly šelmy záhy. Ondřej Pšenička využil brejk 2 na 1 a pas Schwambergera.

Tygři se probrali v druhé polovině prostředního dějství. Sparťané zaváhali během rozehrávky a Charvát namazal puk dobře rozjetému Vojtěchu Strnadovi, který se nemýlil. O pár chvil později, po skončení přesilovky hokejistů z hlavního města, našel předchozí střelec Matěje Hájka a ten dostal kotouč až za Škorpíka. Vzápětí trefil Drábek ještě tyč, ale domácí tygří snahu brzy utnuli.

Klimo při brejku poslal puk do hokejky Josefu Slavíčkovi a naše mužstvo prohrávalo opět o čtyři branky. Další direkt přišel v 46. Minutě. František Gajdoš od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Liberečtí kontrovali. Svůj první únik Adam Klapka nezakončil ideálně, ale když dostal šanci na reparát, nemýlil se.

Skóre už se znovu neměnilo a Tygři tak svému soupeři podlehli 3:7. V bonusovém prodloužení se ani jeden z celků neprosadil a na řadu tak přišly i samostatné nájezdy. Rozhodující moment si připsal Václav Burda, který se jako jediný v pěti sériích prosadil. Naše mužstvo tedy bralo alespoň bod útěchy.

Milan Plodek
„Sparta byla v zápase jednoznačně lepší. Když domácí odskočili do pětibrankového vedení, zápas se už dohrával. Pak jsme ale dokázali vstřelit dva góly a trochu se vrátit do zápasu. Klíčový moment byla naše nevyužitá šance, kdy jsme nastřelili tyčku a soupeř vzápětí znovu odskočil. Bylo vidět, že máme v akci několik mladých kluků, kteří se teprve ohrávají s juniorským hokejem. Nám se navíc momentálně neprosazují útočníci, kterým dáváme v zápasech velký prostor. Musíme zapracovat na taktických věcech, mladým hráčům ještě chybí síla v osobních soubojích a hlavně se musíme zaměřit na naši koncovku, která nás trápila. Zkrátka musíme dál trénovat a poctivě makat. Věřím, že pak to bude lepší.“

Tobiáš Slavíček
„Odehráli jsme famózní utkání, hráli jsme výborně. Měli jsme výborný nástup, dali jsme tam hodně branek a myslím si, že soupeře to poslalo psychicky trochu dolů. Až na nějaké výkyvy jsme měli hru pod kontrolou, například na konci druhé třetiny si zřejmě kluci mysleli, že už je dohráno. Ale jinak kromě tohoto malého výpadku jsme se zápasem spokojeni. Brankář podal dnes výborný výkon, patří mu pochvala. Akorát škoda v nájezdech, že se nám nepodařilo vstřelit rozhodující gól.“

16. kolo, sobota 03. listopadu 2018
(3:0, 3:2, 1:1 - N 0:0 - 0:1)

HC Sparta Praha