Skvělý comeback! Devatenáctka pěti góly v třetí třetině rozprášila havlíčkobrodské naděje

Date of publication Author Jan Kousal

Havlíčkův Brod/Liberec - Svěřenci Milana Plodka za sebou mají úspěšný víkend! Po zápase s Hradcem Králové dokázali naplno bodovat také v Havlíčkově Brodě. A to ještě po čtyřiceti minutách prohrávali o dva góly!

18. kolo, sobota 17. listopadu 2018
4:7
(2:1, 2:1, 0:5 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Tecl (Pejchal), 13. Kulhánek (Hromádka, Petržilka), 29. Kopic (Fiala), 37. Vaňous (Hromádka) – 8. Kovář (Had, Vomáčka), 32. Žemba (Kovář, Burda), 42. Jiruš, 48. Vomáčka (Had, Kovář), 51. Burda (Aubrecht, Šafařovský), 57. Burda (Šafařovský, Žemba), 59. Šeliga, 63. Kovář (Jiruš). Rozhodčí: Přemysl Skopal – Lukáš Rampír, Jiří Nechvátal. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 34:39. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:7.

BK Havlíčkův Brod

Holata – Dvořák, Pejchal, Kerber, D. Vacík, Horák, Dudycha, Krejčí – P. Vacík, Vaňous, Petržilka, Kopic, Tecl (C), Fiala, Hromádka, Holenda, Kulhánek, Cachnín (A), Švec

Čajan – Aubrecht, Starý, Hampl, Charvát (A), Kovář, Had, Ira – Šafařovský (C), Hájek, Burda, Strnad, Jiruš, Klapka, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Liberečtí začali utkání na ledě soupeře velmi dobře. Už v 8. minutě prostřelil brankáře Holatu od modré čáry Filip Kovář a šelmy vedly. Domácí ale dvěma slepenými góly dokázali otočit. Nejprve se prosadil Marek Tecl a krátce nato překonal dezorientovaného Čajana také Tomáš Kulhánek.

Ve druhé části se domácímu celku povedlo náskok ještě navýšit. Marek Kopic si vyměnil kotouč s Fialou a střelou mezi Čajanovy betony vsítil třetí havlíčkobrodský gól. Pak ale brankář Holata neudržel další jedovatou ránu zadáka Kováře a dorážející Jan Žemba snížil na rozdíl jediné trefy.

Tým z Vysočiny si však do kabin přece jen odnesl dvoubrankový náskok. Hromádka vypíchl Tygrům puk, vyrazil do přečíslení dva na jednoho a chytrou žabičkou předložil kotouč Pavlu Vaňousovi. Ten přesouvajícímu se Čajanovi nedal šanci.

Ve třetí třetině ale Liberečtí předvedli famózní comeback. Všechno to odšpuntoval Vojtěch Jiruš, který dobře mířenou střelou pod vyrážečku zařídil kontaktní gól. Benjamin Vomáčka se pak postaral o vyrovnání, když tečoval nahození Hada od modré čáry.

Pak přišly velké chvíle Václava Burdy. Ten nejprve uplatnil důraz před bránou a puk doslova před nosem upálil brankáři Holatovi přímo do sítě. O pár minut později skóroval podruhé, když v přečíslení dva na jednoho zužitkoval přihrávku Šafařovského. Libereckou dominanci v třetí části potvrdil ještě trefou do prázdné brány Dominik Šeliga.

V závěrečném prodloužení se Tygři dočkali ještě jednoho. Obránce Filip Kovář, který utkání gólově otevřel, ho stylově také zakončil. Tentokrát mu ale pomohlo i štěstí, když si brankář Holata srazil kotouč do vlastní sítě nešťastně svými zády. Liberec tak pobral všechny čtyři body za výhru 7:4 a úspěch v prodloužení.

Jiří Čelanský
„Hokej se hraje šedesát minut. Po dvou třetinách jsme vedli o dvě branky, ale zlomový moment přišel v další třetině, když jsme nevyužili dvojnásobnou přesilovku. V ní jsme měli dvě gólové šance, které jsme neproměnili, a hned z protiútoku jsme inkasovali. Ve zbytku utkání na nás dopadla tíha porážek, která rozhodla o osudu zápasu. Bohužel. Přestože jsme prohráli, kluky jsme pochválili za odvahu a za to, že chodili na kotouče.“

„Kluky jsme před zápasem upozornili na to, že Havlíčkův Brod vystřídal trenéry a jejich hráči se budou chtít předvést. Potvrdili to svým nasazením, bojovností a tím, že odmakali celé utkání. Nám to dělalo problémy, ale kluci si uvědomili, že i proti soupeři, který se nachází na posledním místě, musí hrát naplno. Po druhé třetině jsme hráčům promluvili do duše, jelikož se chceme poprat s Mladou Boleslaví o postup do play off. Do třetí třetiny jsme vstoupili skvěle, když jsme ubránili oslabení 3 na 5, což nás nakoplo. Třetinu jsme potom ovládli a za to klukům děkuji.“