Devatenáctka postupuje do nadstavby, přestože proti Pardubicím přišla o náskok

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Měla to být velká hra nervů. Liberecký výběr U19 hostil v posledním utkání základní části Pardubice a očekávalo se, že k postupu do nadstavby bude potřebovat minimálně dva body. Díky pomoci Havlíčkova Brodu, který brzy odpoledne porazil Mladou Boleslav, se ovšem mohlo hrát v klidu! Domácí vedli ve třetí části 2:0, ale Pardubice převrátily skóre na svoji stranu a zvítězily po prodloužení.

20. kolo, sobota 24. listopadu 2018
2:3p
(0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Žemba (Burda), 42. Žemba (Šafařovský) – 50. Trejbal (R.Šír), 57. Leder (Rozlílek), 63. Chára (Blažej). Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 45:35. Průběh utkání: 2:0, 2:3. Rozhodčí: Luczków – Toman, Serbus.

Čajan – Aubrecht, Hampl, Charvát (A), Kovář, Žůrek, Ira – Najman, Rychlovský, Jan Šír, Šafařovský (C), Burda, Strnad, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

HC Dynamo Pardubice

Nečas – Dubovčí, Hrádek, Oliva (C), Leder, Nedelka, Blažej (A), Jelínek – Hledík, Rouha, Rozlílek (A), Antoníček, Kostka, Chára, Rohlík, Radek Šír, Bucek, Trejbal.

Modrobílí vstoupili do utkání poměrně dobře. Velké šance na otevření skóre měli k dispozici Michael Drábek a Adam Najman, oba ale vychytal zdánlivě neprůstřelný Nečas v brance hostů. Pardubice se postupně osmělovaly a hra se vyrovnala. Tygři přežili neuvěřitelnou příležitost. Chára zblízka zakončil pouze do tyčky, načež dorážel Kostka. Bránící Jakub Žůrek zalehl kotouč těsně před brankovou čarou, následovalo tedy trestné střílení! Toho se chopil Jiří Bucek, proti kterému výborně zasáhl vyrážečkou Pavel Čajan. V úvodních dvaceti minutách tak divákům nebyl žádný gól nabídnut.

Střelecký zmar si obě mužstva přenesla i do prostřední periody. Jakub Rychlovský mířil ve vlastním oslabení sám na branku, avšak Nečas zůstával nepokořen. To platilo také po šanci Jana Šíra, jenž se opřel do rány bez přípravy mezi kruhy. Dynamo spoléhalo spíše na brejky, nicméně neřešilo je ideálně. Příkladem může být střela Ondřeje Rohlíka, která mu sjela z hole, přestože byl hostující forvard v ideální pozici.

Na rozvlnění sítě se tedy čekalo až do 38. minuty. To se kotouče chopil Václav Burda, jenž dobruslil na levý kruh a vypálil po ledě. Nečas jeho pokus vykopl přímo před Jana Žembu, který už se před odkrytou svatyní nemýlil - 1:0.

Hokejově jednoznačně nejzajímavější byla třetí část. V jejím úvodu se po pěkném manévru dostal mezi kruhy Jan Žemba a nezištnou ranou mezi Nečasovy nohy navýšil liberecké vedení - 2:0. Tou dobou domácí na ledě dominovali. Škoda, že Vojtěch Strnad z mezikruží ani nadvakrát gólmana nepropálil. Posléze zakončoval pěkně sehranou akci tří na jednoho Dominik Šeliga, jenže Nečas držel akcie Dynama nad vodou. A to se skutečně nadechlo k obratu.

Michal Trejbal po rychlém brejku zakončil za padajícího Pavla Čajana, přestože si maskovaný muž na střelu ještě sáhl - 2:1. Pardubických byl najednou plný led. Blažej mířil sám na branku, nicméně Čajan zachoval chladnou hlavu a zasáhl betonem! Liberecký gólman ustál také pokus o blafák v podání Víta Rozlílka, ovšem když v přesilové hře vypálil přes clonící hráče Václav Leder, bylo srovnáno - 2:2.

Prodloužení mohl hned v jeho úvodu ukončit Jan Šír, jemuž forhendová klička jen těsně nevyšla. Udeřilo tedy na druhé straně, z mezikruží se prosadil Dominik Chára, který vypustil ránu podobně tvrdou, jako v podání jeho slavného jmenovce z Bostonu - 2:3.

Milan Plodek
„Mrzí mě, že jsme ztratili zápas, ve kterém vedeme 2:0. Malinko jsem z kluků necítil, že chtějí vyhrát, za což jsem jim před chvílí také trošku vynadal... O nic velkého už nešlo, postup jsme měli hotový. Zápas se odehrál v klidu, takže asi proto kluci tolik polevili. Nedokážu si to jinak vysvětlit.“

20. kolo, sobota 24. listopadu 2018
2:3p