Reportáž

Výhra na úvod. Tygři s mnoha mladíky na soupisce přehráli Pardubice

Pardubice/Liberec – Trenér Filip Pešán již dříve avizoval, že bude chtít v přípravných zápasech vyzkoušet spoustu hráčů z Benátek a svá slova dodržel. Bílí Tygři nastoupili ke svému prvnímu přáteláku ve velmi omlazené sestavě, což ovšem nebylo znát na výsledku. Severočeši nepovolili Dynamu ani jeden gól a své první utkání tak zvládli na jedničku.

Již ve druhé minutě zápasu si Tygři nepohlídali střídání a obdrželi trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Oslabení ovšem bez větších obtíží zvládli a o několik okamžiků později sami udeřili. Do čtyř šli tentokrát domácí a Severočeši nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Po chvíli kombinování přihrál Josef Mikyska mezi kruhy Tomáši Hanouskovi a ten střelou mezi betony překvapil Milana Kloučka.

V polovině úvodního dějství putovali na trestnou lavici v krátkém sledu Rhett Holland s Josefem Hrabalem a Liberečtí nedisciplinovanost Dynama potrestali i podruhé. V již pokračující klasické přesilovce totiž Ladislav Bittner našel před bránou Daniela Špačka, který poslal kotouč za brankovou čáru. Následně si Pardubičtí vypracovali mírnou herní převahu, všechny jejich střelecké pokusy ale Marek Schwarz zlikvidoval a do kabiny odešli svěřenci trenéra Filipa Pešána s dvoubrankovým vedením.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky si obě mužstva vyzkoušela přesilovku, dalšího gólu se však příchozích pět set diváků nedočkalo. Mírně aktivnější byly i nadále Pardubice, které ale marně hledali recept na Marka Schwarze, jenž vyrazil jedovatou střelou Ondřeje Machaly a poradil si i s pokusem osamoceného Tomáše Vracovského.

Náš tým se ke slovu dostal v další početní výhodě, v níž od modré pálil velmi aktivní Tomáš Hanousek. Podruhé však Milana Kloučka nepřekonal. Chvíli před druhou sirénou mohli Východočeši snížit, jenže Tomáš Vracovský odkrytou část brány z bezprostřední blízkosti netrefil.

V šestačtyřicáté minutě se Jordann Perret dostal do samostaného úniku, v kterém sice Marka Schwarze překonal, jenže mířil až moc přesně a trefil tyč! Vzápětí neudržel Milan Klouček dělovku Matěje Psoty a kotouč se odrazil přímo na hůl Marka Zachara, jenž svou dorážkou zvýšil náskok libereckého celku.

Poté tvrdě vypálil od modré Karel Nedbal, ke smůle Pardubic ale brankáři Tygrů opět pomohla branková konstrukce. Východočeši se až do konce utkání snažili vsítit aspoň čestnou branku, jenže liberecká defenziva v čele s Markem Schwarzem fungovala perfektně.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána nepovolili svému soupeři jedinou branku a nakonec vyhráli svůj první přípravný duel 3:0. Po skončení utkání si ještě týmy vyzkoušely prodloužení a samostatné nájezdy. V nastaveném čase se konečně dočkali i Pardubičtí, když Matouš Kratochvíl ujel všem svým pronásledovatelům a poprvé překonal Marka Schawrze. Následující rozstřel dospěl až do šesté série, v níž další, pomyslnou výhru vystřelil Tygrům Adam Klapka.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Vyhráli jsme, což je pozitivní. Splinili jsme věci, s kterými jsme do zápasu šli a ukázalo nám to pozitiva i negativa. Myslím si, že hráči zápas velmi dobře odmakali. Bylo to první střetnutí, takže to nebudeme ani přeceňovat, ani podceňovat."

Fotogalerie

Související