Šestá třída přejela Boleslav. Bartovič nastřílel soupeři šest branek!

Mladá Boleslav/Liberec - Byl to jeho zápas. Adrien Bartovič proti Mladé Boleslavi zazářil, po třech minutách měl na svém kontě už dva góly. Hattrick nakonec zkompletoval ještě v první třetině a počet jeho branek se zastavil až na čísle šest. Dvě branky si zapsal Imrich Maxin a David Rozsíval. Gól vstřelil také Lukáš Rychtárik.

XI.kolo, sobota 10. listopadu 2018
5:11
(1:4, 1:4, 3:3)

Branky a nahrávky: 12. Kristek, 39. Churáček, 48. Churáček (Matějka), 53. Hora (Tetiva, Kristek), 60. Kristek (Poustecký, Tetiva) - 3. Bartovič (Maxin), 3. Bartovič, 19. Rychtárik (Rozsíval), 19. Maxin (Kříž), 25. Maxin (Bartovič), 34. Bartovič, 35. Rozsíval (Bajer, Vápeník), 38. Rozsíval (Štástka), 41. Bartovič (Bajer), 51. Bartovič (Maxin), 57. Bartovič (Bajer). Vyloučení: 2:2.

BK Mladá Boleslav

Kovář, Balák - Krejčík, Bagdaň, Macháček, Tetiva, Kolařík, Nedvěd - Filipi, Čapek, Kristek, Hašlar, Matějka, Hanyš, Churáček, Hora, Poustecký

Košek, Kanca O. - Baksalary, Kratochvíl, Rychtárik, Rozsíval, Štástka, Vápeník, Borysenko, Maxin, Bartovič, Stromský, Bajer, Ehrenberger, Bělohorský, Kříž

Teodor Vápeník a Lukáš Ehrenberger 2018
Teodor Vápeník (vlevo) si připravil pro své spoluhráče po minulém zápase hot dog za desátý gól v utkání. Vpravo Lukáš Ehrenberger

Trenér Ctibor Jech o kapitánu Adrienu Bartovičovi:

„Vstřelil šest branek, ale dařilo se i ostatním. Byl to od všech hráčů dobrý zápas. Adrien je každopádně šikovný s pukem, je pro nás rozdílovým hráčem. Dokáže se prosadit na malém prostoru a sází gólové střely jednu za druhou. Dělá kapitána, je hodně pracovitý, soutěživý a k tomu má ještě dobrý charakter. Nějak speciálně hattricky neslavíme, ale kluci vždy po zápase přinesou do kabiny bábovku. Když dají desátý gól v utkání, tak dělají řízek. Když se jim povede splnit oboje, což se příliš často nestává, musí přinést řízek i se salátem. “

Šestá třída versus Mladá Boleslav top 11 2018

Ctibor Jech
„Od začátku až do konce jsme byli daleko lepší. Byl to z naší strany výborný zápas. Všichni kluci na hřišti hráli dobře, předváděli jsme moc hezký hokej. Boleslav měla poslední dobou dobré výsledky, porážela všechny soupeře, ale my jsme vyhráli rozdílem třídy. Měli jsme velkou převahu, přehrávali jsme je. Po vedení 8:2 jsme po druhé přestávce trochu vypadli z tempa, soupeř začal bruslit a hra se v poslední části vyrovnala. Když vedeme o tolik branek, je to pro hráče těžké, přestávka na to má vliv. Bylo tam asi pět minut, kdy jsme hráli špatně a byli jsme opaření. Začali jsme panikařit. To jsou právě ty situace, které se učí a neznají je. Zápas jsme si už ale pohlídali a ještě jsme přidali góly.“