Bitva o první místo! Šesťáci obrátili skóre a ubojovali duel s Jihlavou

Liberec - V zápase šestých tříd Bílých Tygrů a jihlavské Dukly šlo o hodně. Bojovalo se totiž o samotný vrchol tabulky Ligy mladších žáků. Šelmy do duelu nevstoupily nejlépe, po první třetině prohrávaly 2:4, ale v následujícím zbytku zápasu dominovaly a zaslouženě nakonec slavily cenné vítězství 9:6!

XII.kolo, sobota 24. listopadu 2018
9:6
(2:4, 4:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Rozsíval, 17. Baksalary (Bajer), 22. Maxin (Bajer), 23. Stromský (Bartovič), 28. Bajer (Vápeník), 33. Wágner, 53. Stromský (Rozsíval), 54. Vápeník, 57. Kratochvíl (Bartovič) - 4. Kouba, 13. Fink (Podroužek), 18. Zmrhal (Macek), 19. Kouba (Grabowski), 26. Koníř (Kouba), 31. Macek. Vyloučení: 5:5. Diváci: 60.

Kanca O., Štrincl - Wágner, Baksalary, Rozsíval, Štástka, Vápeník, Borysenko, Maxin, Hrouda, Bartovič, Stromský, Ehrenberger, Kříž, Kratochvíl, Bajer

HC Dukla Jihlava

Štěbeták, Novák - Fink, Gross, Podroužek, Linhart, Chvátal, Přibyl, Maacek, Tomica, Grabowski, Kocáb, Vaněk, Koníř, Zmrhal, Kouba, Čermák

Trenér Ctibor Jech o častém povzbuzování hráčů o přestávce:

„Je to věc, která k hokeji prostě patří. Zápas má šedesát minut a těžko bude nějaký tým pokaždé od začátku až do konce lepší než soupeř, bude ho neustále přehrávat a vést o několik gólů. Může se stávat a stává se nám, že do zápasu vstoupíme a soupeř je víc v pohybu než my. Kluci pak začnou panikařit, přeskakují nám kotouče a chvíli trvá, než se uklidníme. K tomu právě pomáhá ta pauza, kdy si v klidu můžeme říct co a jak a je na to víc času než při hře. V podstatě, když to řeknu neomaleně, tak stačí jeden blbý inkasovaný gól, nebo jedna nevydařená akce, a výkon některých kluků jde dolu. K tomu se pak nabalí i zbytek týmu. Následně samozřejmě chvíli trvá, než se zase srovnáme.“

Ctibor Jech
„Jednalo se o zápas prvního týmu tabulky s druhým a také to podle toho vypadalo. Jihlava je hodně kvalitní soupeř, má spoustu šikovných kluků. Byl to vyrovnaný zápas plný nasazení a hodně pohybu - super hokej z obou stran. Zaspali jsme první třetinu a prohráli jsme ji 2:4. Museli jsme klukům o přestávce trochu zvednout sebevědomí, byli nervózní a odskakovali jim kotouče. Povedlo se nám vstřelit dva rychlé góly, což nám pomohlo ze všech hledisek a pak už jsme zápas kontrolovali. Měli jsme hezké akce, parádní góly a následně jsme už soupeře přehrávali.“