Šesťáci úspěšní! Skolili Chrudim a vyhlížejí vánoční turnaje

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Osm branek a dva body! Tygří šesťáci se rozloučili v lize s rokem 2018 vítězně. Přehráli Chrudim 8:3 a těšit se mohou na turnaje po svátcích, jež je čekají. Které to budou se dozvíte v článku.

XV.kolo, sobota 15. prosince 2018

Branky a nahrávky: 3. Bajer (Borysenko), 5. Šťástka (Beránek, Borysenko), 13. Bajer, 22. Kanca M. (Hrouda), 32. Wágner, 38. Šťástka (Baksalary), 55. Bělohorský, 57. Richtárik (Choma, Stromský). Vyloučení: 4:6. Diváci: 44

Štrincl – Wágner Baksalary, Kanca M., Richtárik, Choma, Šťástka, Beránek, Borysenko, Hrouda, Hrabčák, Stromský, Kříž, Bajer, Bělohorský

Trenér Ctibor Jech o následujícím programu:

„Program bude následující. Ve čtvrtek nás čeká utkání rodičů s hráči, pak budou mít kluci volno. Pátá a šestá třída budou hrát dohromady celkem tři turnaje. První z nich budou mít na programu páťáci, kteří nastoupí 26. a 27. v Pardubicích. Třinec bude hostit turnaj šestých tříd 27.-29. prosince, nastoupí čtyři tuzemské týmy a čtyři celky z ciziny. Mix z páté a šesté třídy následně odjede na multisportovní turnaj do Litoměřic, kde kluci 29. a 30. Budou měřit síly v hokeji, fotbale, florbalu a basketbalu. Třetí den po Novém roce nás čeká trénink a 5. ledna již pokračuje LMŽ.“

Šesťáci Chrudim 2018 top 3

Ctibor Jech
„Hráči Rozsíval, Bartovič, Vápeník, Ehrenberger a Maxin hráli zápas za sedmou třídu. Místo nich nastoupili kluci ročníku 2008. Je to pro ně dobře, zahráli si se soupeřem o rok starším. Bylo to pro nás těžké utkání, soupeř hrál dost fyzicky a bylo těžší se přes něj prosadit. V šesté třídě obecně platí, že nelze hrát tělo a až potom kotouč. Hokejisté by měli umět hrát nejprve hokejově a až poté do hry přidat i souboje. Když nastoupí hokejový tým proti fyzickému, je o to těžší se prosadit. Hokej pak většinou není moc pohledný a nedá se na něj koukat. Souboje by na obou stranách měly být kontrolovány a pískány. Nestěžuji si, jen popisuji, jak by to mělo vypadat. Rozlišný metr v každém zápase mě trochu trápí. Jinak jsme utkání odehráli velmi dobře, padli pěkné góly a soupeře jsme přehrávali. Na druhou stranu i on nás dokázal zavřít v pásmu. Nebyla k vidění rozhodně hra na jednu bránu jako v minulém vzájemném zápase.“

XV.kolo, sobota 15. prosince 2018