Gesto fair-play! Šesťáci odvolali vstřelený gól, přesto vyhráli

Liberec - Šestá třída v zápase s Pardubicemi skórovala ve chvíli, kdy soupeři přestali hrát kvůli siréně z druhé ledové plochy. Liberečtí trenéři branku ve stylu fair-play odvolali. Naše mužstvo i tak vyhrálo, když soupeři nastříleli šest branek, zatímco soupeř skóroval pouze dvakrát.

XVI.kolo, neděle 09. prosince 2018
6:2
(3:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Bajer, 2. Kríž (Ehrenberger), 14. Maxin (Ehrenberger), 40. Bartovič, 52. Baksalary, 56. Maxin (Ehrenberger) - 31. Andrle (Valkoun), 34. Andrle (Lempach). Vyloučení: 6:3. Diváci: 25.

Štrincl - Wágner, Baksalary, Kanca M., Richtárik, Štástka, Vápeník, Borysenko, Maxin, Hrouda, Bartovič (C), Stromský, Ehrenberger, Kříž, Bajer, Bělohorský

HC Dynamo Pardubice

Novák J. - Bezpalec, Křečan, Novosad, Valkoun, Vrba, Hrubý, Rolínek, Lempach, Mikeska, Tvrdík, Mandel, Korec, Mandys, Drahoš, Andrle

Šestá třída v zápase s Kolínem (2008 prosinec)

Trenér Ctibor Jech o gestu fair-play:

„Zvuk sirény z druhé plochy je slyšet víceméně každý víkend. Naši kluci už jsou na to zvyklí a hrají dál, ale soupeř zvyklý není. Je to pitomě vyřešené. Na jedničce je klakson, který není slyšet a na dvojce máme houkačku. Ta hluší jako blázen. Málokdy se stane, že by někdy kvůli tomu padl gól, ale není to jednoduché... Kdybych byl trenér soupeře, byl bych naštvaný, ale musel bych nad tím mávnout rukou. Problémem bylo, že zbývala do konce třetiny jen minuta, tudíž rozhodčí hned vhodili vhazování. Dohodli bychom se, ale sudí byl zaměstnaný tím, že na něj hostující fanoušci nadávali. Ani nás v podstatě neslyšeli ze střídačky, byl v tu chvíli obrovský zmatek. Dohráli jsme tedy třetinu a o přestávce jsme rozhodčím řekli, ať branku odvolají.“

Ctibor Jech
„Vlétli jsme na soupeře, rychle jsme Pardubicím dali góly. Dynamo bylo opařené, nehrálo podle mě tak, jak umí hrát. Od druhé třetiny trenéři svým hráčům asi domluvili a pod dojmem, že to půjde samo, jsme polevili. Soupeř měl víc ze hry a stáhl nás na 2:3. Začal to být vyrovnaný zápas, ale pak přišel blbý moment. Z druhé plochy byla slyšet siréna, ujeli jsme a padl gól. Soupeř ale přestal hrát a rozhodčí pokračovali. Skóre se následně o přestávce upravilo na 4:2 a gól se odvolal. Ve třetí třetině jsme pak opět měli lepší pohyb, zaslouženě jsme vyhráli.“