Třetí výhra v řadě! Tygřice potvrdily střeleckou fazónu a vyloupily Děčín

Date of publication Author Ondřej Belák

Děčín - Naše hokejistky jedou! Na ledě Děčína opět excelovaly v ofenzivě a nasázely další půltucet branek. Utkání měly víceméně po celou dobu pod kontrolou, snad jen kromě úvodu první třetiny, kdy se domácí hráčky dostaly do vedení. Poté však zavelely k produktivitě známé střelkyne! Především poté Tereza Plosová, která zaznamenala hattrick. Ačkoliv se v závěru změnil zápas vinou sporných verdiktů sudího tak trošku v bramboračku, liberecké ženy bez větších potíží dovedly souboj do tříbodového konce. Jen tak dále!

8. kolo, neděle 04. listopadu 2018
2:6
(1:2, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Hnídková (Hueberová), 34. Hrdá (Prosová) - 17. Johanová, 18. Plosová (Raselová, Cejpová), 33. Plosová (Raselová), 35. Plosová (Raselová), 44. Forbelská, 49. Raselová (Košková). Rozhodčí: Vyštejn - Satran, Vejl. Vyloučení: 2:2, navíc Johanová (LIB) 10 min. vražení na hrazení + 20 min. vražení na hrazení. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6.

HC Děčín

- Hnídková, Kroftová, Aulická, Zelingerová, Sýkorová, Kopecká - Schrollová, Hueberová, Zavadilová, Prosová, Zelenková, Hrdá, Formánková.

Urbanová - Cejpová, Košková, Čápová - Skalská, Plosová, Štěrbová, Forbelská, Raselová, Kavková, Johanová, Vimmerová.

Jan Daněk
„Výsledek odpovídá dění na ledě. Celé utkání jsme měli mírnou převahu, střelecky se opět prosadily Plosová s Raselovou, ale velmi dobře hrál celý tým. Přesto, že Šterbová naskočila do utkání po nemoci bez tréninku a Johanová hrála se zraněným kotníkem, obě se s utkáním vyrovnaly velmi dobře. Štěrbová byla koncem druhé třetiny obětí faulu děčínské Schrollové, která ji rukama poslala hlavou do mantinelu. Rozhodčí byl shovívavý a zákrok posoudil pouze jako napadení za 2 minuty. Nejvíce trestných minut si z Děčína odvezla Johanová, která v poslední minutě utkání za osobní souboj, kdy pak ležící děčínská hračka dojela na mantinel, rozhodčí naopak, a dle mého názoru nesprávně, posoudil jako vražení na hrazení za 2 + 10 minut. To se Johanové nelíbilo a vysloužila si dalších 10 minut za nesportovní chování a šla do šatny. Tyto dvě situace byly posouzeny naprosto nesrovnatelně a argumentace hlavního rozhodčího po utkání se smrštila pouze na: "Já pískám první ligu a je to mé rozhodnutí." Bohužel je. Nám nezbývá než doufat, že Štěrbová i děčínská hračka budou zdravotně v pořádku a budou moci nastoupit v dalších utkáních.“