Škoda ztraceného vedení! Ženy z Roudnice přesto vezou cenný bod

Roudnice nad Labem - Před Tygřicemi stál nelehký úkol. Po těžkém debaklu s Berounem se bylo potřeba oklepat a čelit silné Roudnici, která obsazuje v tabulce druhou příčku. Dlouho si vedly skvěle. Držely se ve vedení a to nepouštěly až do pozdní fáze základní hrací doby. Domácí hráčky nicméně zvládly dorovnat ztrátu 2:5 a po pouhých osmi sekundách prodloužení dokonaly obrat, k čemuž jim pomohl také velký počet vyloučení na liberecké straně, a to mnohdy po sporných verdiktech sudího.

11. kolo, neděle 02. prosince 2018
6:5p
(0:1, 2:3, 3:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Selicharová (Hájková), 31. Mertová (Simiková), 46. Louthanová (Feixová, Beránková), 47. Richtrová (Feixová), 58. Selicharová (Louthanová), 61. Beránková (Feixová) - 4. Tůmová (Raselová, Hornická), 33. Raselová (Hornická), 37. Hornická (Košková), 39. Raselová (Tůmová), 41. Vimmerová. Rozhodčí: Vyštejn - Lauko, Satran. Vyloučení: 5:12, navíc Raselová (LIB) 10 min. za vražení na hrazení. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 6:5.

HC Roudnice nad Labem

Dudková - Richtrová, Mertová, Beránková - Hájková, Musilová, Malá, Simiková, Feixová, Selicharová, Louthanová.

Urbanová - Cejpová, Košková, Čápová - Tůmová, Lexová, Urbánková, Hájková, Hornická, Raselová, Vimmerová.

Jan Daněk
„Po nakládačce v Berouně jsem se obával, jak se děvčata vyrovnají hlavně s úvodem utkání. Mé obavy se nenaplnily a holky do utkání nastoupily odhodlaně a s velikou chutí. V herně vyrovnaném střetnutí šly po první třetině do šatny za vedení 1:0, po druhé dokonce 4:2. I do třetí vstoupily dobře, protože ve 41. minutě vstřelily svou pátou branku. To však zřejmě nahněvalo rozhodčí, a bylo po hokeji. Od 44. minuty jsme dostali šest nesmyslných dvouminutových trestů a jeden desetiminutový, čehož soupeř využil a v 58. minutě vyrovnal na 5:5. V prodloužení jsme se ani nerozkoukali a po osmi vteřinách jsme jeli domů s jedním, ale cenným bodem. “