Další gólově bohaté utkání už ženám body nepřineslo, Roudnice měla navrch

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Po úspěšné přestřelce s Berounem, kterou Tygřice opanovaly poměrem 9:7, je čekalo další domácí utkání s nepříjemným soupeřem. Roudnice, jež se v tabulce nachází na druhé příčce za suverénními Pardubicemi, ovšem ukázala kvalitu. Prakticky po celý zápas se hostující hráčky držely ve vedení, vždy totiž dokázaly na odpor soupeře rychle zareagovat. A jelikož šelmy nenakládaly se svými šancemi ideálně, skončil duel poměrně jednoznačným výsledkem. Za Liberec se dvakrát trefila Kateřina Raselová, a dokonce tři kanadské body zaznamenala Tereza Plosová.

16. kolo, neděle 27. ledna 2019

Branky a nahrávky: 10. Raselová (Plosová, Vimmerová), 37. Raselová (Plosová, Hornická), 54. Plosová - 4. Malá (Bergerová), 14. Louthanová (Simiková), 40. Beránková (Slavíčková), 40. Beránková (Bláhová), 42. Simiková (Slavíčková), 43. Malá (Hájková), 44. Bláhová (Mertová), 52. Feixová (Beránková, Bláhová). Rozhodčí: Kaňkovský - Krejbich, Serbus. Vyloučení: 3:3, navíc Cejpová (LIB) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 20:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:8, 3:8.

Urbanová - Cejpová, Plosová, Čápová - Tůmová, Skalská, Žáková, Štěrbová, Hájková, Raselová, Hornická, Kavková, Vimmerová.

HC Roudnice nad Labem

Dudková - Slavíčková, Richtrová, Bergerová, Bláhová, Mertová, Beránková - Hájková, Malá, Simiková, Feixová, Louthanová.

Jan Daněk
„Hodně jsme si věřili, že Roudnici potrápíme jako v minulých utkáních, a tentokrát si body neodvezou. Soupeřky nás však v první třetině zaskočily dvěma lacinými, z jejích pohledu šťastnými, góly. Naopak jejich brankářka snadno likvidovala naše, ne zcela správně řešené, brankové příležitosti. Tentokrát příliš mnoho střel nešlo mezi tyče, ale končily na mantinelu nebo skle za brankou. Na konci druhé části a hned v úvodu třetí si své slabší okamžiky vybrala Urbanová, která jinak po celé utkání, vlastně celou sezónu, chytá velmi dobře. Díky lepšímu pohybu, schopnosti hrát bez kotouče a lepší koncovce nás soupeř zaslouženě porazil a odvezl si body domů.“

16. kolo, neděle 27. ledna 2019

HC Roudnice nad Labem