Fantazie! Devatenáctka si vyšlápla na Salcburk

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Svěřenci Milana Plodka v pohledném utkání porazili silný Salcburk! Skvělý výkon navíc podpořilo čisté konto Lukáše Paříka a vítězství v samostatných nájezdech.

II.kolo, pátek 14. prosince 2018
(0:0, 2:0, 1:0 - N 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Jiruš (Žemba, Nezbeda), 33. Klapka (Cikhart), 60. Šeliga (Žemba). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:7, navíc Vomáčka (LIB) 5 min. a do konce. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 3:0.

Pařík – Starý, Hampl, Charvát, Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Šafařovský (C), Jansa, Jiruš, Nezbeda, Klapka, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

EC Red Bull Salzburg

Bugl – Obu, Hadamczik, Menner, Nyman – Eckl, Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede (C), Eham, Eliaš, Vogt, Polegoško, Lindner, Leonhardt, Peterka, Zimmermann

Konfrontace dvou sousedů nadstavbové tabulky začala ve velmi slušném tempu a dá se říct, že šance střídala šanci. Při té úvodní na straně Salcburku sjel kotouč z čepele Zimmermannovi, zatímco liberecký Klapka, který měl na své holi největší možnost první periody, při dorážce Cikhartova nájezdu trestuhodně netrefil poloprázdnou klec Red Bullu.

Góly začaly padat až v prostřední části. Salcburk sice ubránil tři liberecké přesilovky v řadě za sebou, jenže si nepohlídal zdánlivě nenápadnou situaci při hře pět na pět. Skvěle chytající Bugl kapituloval po střele Vojtěcha Jiruše a Liberec šel do vedení.

Dočkal se také Adam Klapka. Po dvou neproměněných šancích si spravil střelecké sebevědomí, když za ležícího Bugla dorazil s notnou dávkou štěstí štiplavou jedovku Cikharta. V závěru dvacetiminutovky se pak blýskl také Pařík, jenž rychlým přesunem od pravé tyčky k levé sebral Peterkovi jasný gól.

Milan Plodek o specifickém soupeři:

"Věděli jsme, že budou mít dobrý pohyb. Mají asi nejlepší podmínky ze všech týmů v této soutěži, včetně jídla nebo regenerace. Jsou to fyzicky dobře připravení kluci. Klíč k úspěchu byl s nimi vydržet celých šedesát minut, na což jsme trochu doplatili ve třetí části. Salcburk byl hodně rychlý a bruslivý, nakonec jsme to vydrželi."

Peterka byl hlavní útočnou zbraní Red Bullu i ve třetí části, jenže Pařík mu jeho velký okamžik zkrátka nedopřál. Naopak mohlo být pro Rakušany ještě hůře. Bugl musel čelit hned několika brejkům Liberce, za asistence svých spoluhráčů ale všechny ošemetné situace uhasil.

Závěrečný tlak si hosté přichystali do powerplay, ovšem ta se jim dvakrát nepovedla. Dominik Šeliga v ní završil liberecký triumf a upravil konečné skóre na 3:0. Severočeši pak navíc opanovali i závěrečnou nadstavbu. Po bezbrankovém prodloužení následoval nájezdový rozstřel, v němž přisoudil Liberci bod navíc Jan Žemba.

Milan Plodek
„Jsme rádi, že se nám podařilo Salcburk porazit. Byl to hodně svižný hokej. Nebylo to tak svázané taktikou, jak jsem čekal. Kluci se tomu přizpůsobili. Hodně nás dneska podržel Lukáš Pařík, k čemuž bych mu rád pogratuloval. Klukům děkuji za hezký víkend.“

Yanick Dubé
„Byl to dobrý zápas. Liberec byl lepší a my jsme nedokázali využít naše šance. Jinak nemůžu říct, že bych byl s naším výkonem vyloženě nespokojený.“

II.kolo, pátek 14. prosince 2018
(0:0, 2:0, 1:0 - N 0:0, 1:0)

EC Red Bull Salzburg